بست داربستی ، قیمت بست داربست و فروش انواع بست – فولادآرکا

داربست یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک بنا به حساب می آید و برای کار در ارتفاعات بیش از دو متر استفاده می شود.
از بزرگترین تفاوت های این لوله با دیگر لوله های فولادی در این است که برعکس دیگر لوله ها از این لوله برای انتقال سیال استفاده نمی شود و صرفا کاربرد آن در ایستاده ماندن و قابلیت راه رفتن بر روی آن است.

از دیگر تفاوت های این لوله با دیگر لوله ها در این است؛ که برای این مدل خیلی از تست ها و آنالیز هایی که برای دیگر انواع فولاد استفاده می شود نیازی نیست صورت پذیرد.
روشن است که داربست ها تنها از لوله ساخته نمی شوند بلکه تجهیزات دیگری نیز برای ساخت و نصب این محصول نیاز است. ما در این مطلب قصد داریم نگاهی به یکی از اصلی ترین اجزای داربست یعنی بست داربستی بیاندازیم و انواع مدل آن را از نظر جزئیات مورد بررسی قرار دهیم.

لوله داربست | لیست قیمت خرید و فروش لوله و اتصالات داربستی

این محصول از لوله ها و تجهیزات مختلفی ساخته می شود. در واقع لوله ها در دو نوع درز دار و بدون درز موجود است، که معمولاً از ورق های کربن استیل ساخته می شوند. مانند تمام محصولاتی که در بازار یافت می شود این مدل هم در ابعاد و ضخامت های متفاوتی تولید می شود، این مدل از لوله معمولا در طول های حداکثر ۳ تا ۶ متر تولید می شود و استاندارد ضخامت آن ۲ -۲.۵ -۳ میلی متر می باشد.
ورق های فولادی ای که برای این محصول استفاده می شود از جنس ورق سیاه می باشند از همین رو برخی لوله های داربستی را لوله سیاه می گویند، از دیگر نام های این لوله ها لوله ۵ می باشد.

قیمت بست داربست فلزی انواع لوله

همانطور که تا الان متوجه شده اید ما برای نصب لوله های داربستی نیاز به بست و یکسری تجهیزات دیگر داریم، در واقع اصلی ترین کار یک بست متصل کردن لوله ها به یکدیگر است تا در جای خود ثابت و محکم قرار بگیرند.
برای این منظور نیز بست های متفاوتی در بازار یافت می شوند که کاربرد تمامشان یکی است؛ اما در بعضی موارد با توجه به مدل داربست و موقعیت آن نیاز است که مناسب ترین بست خریداری شود تا خدایی نکرده سازه موقت دچار مشکلات مالی و حتی صدمات جانی نشود؛ در ادامه به چند تا از معروف ترین و پر استفاده ترین بست داربستی می پردازیم.

بست داربستی دو پیچ

مدل دو پیچ تقریبا پر استفاده ترین بست داربستی موجود در بازار است که به صورت تقاطعی از آن استفاده می شود. طرز کار این مدل همانطور که از نامش پیداست در ابتدا نیاز به دو پیچ دارد و یکی از بزرگترین مزیت های این مدل امکان نصب سریع آن است، به همین علت معمولا در پروژه هایی که محدودیت های زمانی زیاد است از این بست استفاده می کنند تا کار به سرعت جمع شود. وزن مدل دو پیچ معمولا ۱۴۰۰ گرم است و از جنس داکتیل نشکن تولید می شود.بست چهارپیچ | بست داربستی فلزی | داربست فلزی

یکی از پر کاربرد ترین بست داربستی های موجود در بازار مدل بست چهارپیچ است. این مدل از بست شباهت زیادی به نوع ۲ پیچ دارد و می توان از آن برای اتصال لوله ها به شکل تقاطعی زاویه ۹۰ استفاده کرد. جنس این محصول از داکتیل یا چدن نشکن است و دارای وزنی بین ۱۳۰۰ تا ۱۶۵۰ گرم می باشد. برای نصب این بست نیاز به ۴ عدد پیچ، ۲ برگه، ۴ عدد مهره و در آخر ۴ عدد واشر است.

بست داربستی گردان

این مدل زمانی به کار می آید که ما نیاز داریم دو لوله متقاطع بر روی یکدیگر حرکت داشته باشند، از این مدل بست داربستی بیشتر از هر جایی در صنایع پتروشیمی یا پالایشگاه ها استفاده می شود. این مدل برعکس دو مدل قبل نیازی به زاویه ۹۰ درجه دو لوله برای نصب نیست به همین دلیل آن را با اسم بست۳۶۰ نیز می شناسند که به معنی ۳۶۰ درجه می باشد. این محصول خودش در مدل های مختلفی تقسیم بندی می شود که عبارت هستند از مدل های ۲،۴،۶،۸ پیچ که هر کدام بسته به نوع داربست انتخاب می شود. این مدل مانند اکثر بست ها از جنس چدن نشکن تولید می شود و از وزن حدود ۱۷۵۰ گرم برخوردار است.

 

قیمت لوازم داربست | انواع لوازم داربست تحویل در بنگاه تهران

همانطور که اطلاع دارید داربست ها سازه هایی موقتی ای هستند که بعد از اتمام پروژه جمع می شوند تا در جای دیگر مورد استفاده قرار بگیرند، ما در این بخش قصد داریم نگاهی کلی به انواع لوله داربستی بیندازیم. لوله های این سازه موقتی معمولا در ۳ و ۶ متر تولید می شوند که به طور استاندارد در قطر ۴۸.۳ با ضخامت ۳.۲ میلی متر در بازار پیدا می شوند و اغلب از جنس فلز می باشند. این لوله ها در دو نوع سبک و سنگین ساخته می شوند.

 

قیمت لوازم داربست – اصفهان آهن

۱. مدل چکشی ستاره:

یکی از پر استفاده ترین مدل داربست موقت، چکشی ستاره ای است که از پایه های صاف و قائم درست می شود، باز و بسته کردن این مدل نیز بسیار ساده است.

۲. مدل مثلثی:

یکی دیگر از داربست های بسیار قوی مدل مثلثی است که آن را با نام های اسکافلد، مدولار و امگا نیز می شناسند.
از این مدل مقاوم برای ساخت پل و پروژه های سنگین استفاده می شود و ظاهر آن به شکل مثلثی است و از دو لوله نر و ماده تشکیل می شود.

۳. مدل چکشی کاسه ای:

این مدل با استفاده از پایه و مهار های افقی تولید می شود و طول آن به بیش از ۳ متر نمیرسد.
این مدل را با متصل کردن پایه ها و مهار های افقی نصب می کنند و در نصب آن از مغزی و پین نیز استفاده می شود.

۴. مدل کاپلاک:

این مدل جدیدترین مدل داربست در دنیا است که از جنس فولاد بسیار قوی ساخته می شود.

فهرست