فولاد ضدزنگ 

خرید اینترنتی پنل دوش به تناسب طرح آنها به میزان مواد اولیه بیشتری نیاز دارد. برخلاف باور عمومی، سنگین بودن شیرآلات ساختمانی نشان دهنده کیفیت بالای آنها نیست. به همین صورت سبک بودن شیرآلات ساختمانی دلیلی بر بی کیفیت بودن آنها نیست. در صورتی که جنس شیرآلات ساختمانی مورد مقایسه شما یکسان باشد، وزن صرفاً نشان دهنده میزان مواد اولیه در تولید شیرآلات است و نه کیفیت.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه

استاندارد بودن مواد اولیه است که کیفیت شیرآلات ساختمانی را تعیین می کند. در نظر داشته باشید معمولاً هر چه وزن شیرآلات بالاتر باشد، قیمت شیرآلات ساختمانی نیز بالاتر است.

قیمت شیرآلات ارزان خریدار شیرآلات بهترین شیرآلات ایرانی قیمت شیرآلات قدیمی شیبه شیرآلات قهرمان مدل قدیمی قیمت شیرآلات دیجی کالا قیمت شیرآلات ارزان قیمت شیرآلات ارزان قدیمی تعمیر شیرآلات قدیمی

ورق استیل

قیمت شیرآلات ارزان دیجی کالا قیمت شیرآلات قدیمی قیمت شیر اهرمی ظرفشویی ارزان نمایندگی فروش شیرآلات ارزان قیمت شیرآلات اخوان شیرآلات کوهپایه قیمت قیمت شیرآلات قدیمی قیمت شیرآلات شایسته لیست قیمت شیرآلات آرکام قیمت شیرآلات دیجی کالا قیمت شیرالات در بازار تهران قیمت شیرآلات ارزان

لوله مانیسمان

انتخاب مناسب ترین انواع شیرآلات بر اساس تطبیق کارایی هر مدل با کاربرد مورد نظر کاربران اهمیت زیادی دارد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد، که بصورت اینترنتی، یک شیر روشویی خریداری کنید و در هنگام نصب متوجه شوید که با توجه به نوع سینک کابینتی شما، مدل خریداری شده کاربردی نیست. و یا پس از ایجاد یک سوراخ در سینک ظرفشویی، دریابید که راه های بهتری نیز وجود داشته است! با ما همراه باشید.

قیمت میلگرد

شیرآلات پایه بلند، معمولاً از انواع شیر روشویی هستند و برای سینک های کابینتی کاربرد دارند. سینک های کابینتی مانند کاسه ای بزرگ بر روی کانتر و یا کابینت نصب می شوند و مانند سینک های رایج فرو رفته نیستند. شیرآلات نیز در کنار این سینک ها و بر روی کابینت نصب می شوند. به همین دلیل در صورت استفاده از شیرهای روشویی معمولی که ارتفاع کافی ندارند، آبریز و یا دسته اهرمی شیر روشویی با دیواره بیرونی سینک برخورد کرده و آبریز شیر اصلاً به فضای درونی سینک راه پیدا نمی کند! ارتفاع شیرآلات پایه بلند به نسبت شیرآلات روشویی معمول بیشتر است و محل قرار گیری دسته کنترل جریان آب نیز ارتفاع بالاتری دارد تا با بدنه سینک برخود نداشته باشد.

 قیمت تیرآهن

شیرآلات متحرک، یکی از انواع شیرآلات روشویی است. این نوع شیرآلات دارای یک علم متحرک، مانند علم ظرفشویی اما کوچکتر از آن است، که امکان چرخش به چپ و راست را فراهم می آورد. شیر روشویی متحرک به نسبت شیرآلات روشویی معمول ارتفاع بیشتری دارد و بسیار کاربردی است.

فولاد گرمکار

شیرآلات دوکاره از انواع شیر شیر ظرفشویی است. این نوع شیرآلات علاوه بر خروجی آب اصلی، دارای خروجی آب تسویه نیز است و برای مکان هایی با سختی آب بالا بسیار کاربردی است. نکته مثبت در مورد شیرآلات دو منظوره یا دوکاره، قرار گرفتن هر دو خروجی آب تسویه و آب شهری بر روی یک شیر ظرفشویی است. در این حالت نیازی به ایجاد یک سوراخ اضافه بر روی سینک جهت قرار گرفتن شیر آب تسویه به صورت جداگانه نیست.

فولاد سردکار

قیمت ورق سیاه۱

قیمت ورق سیاه۱

شیرآلات شاوری هم به عنوان شیر روشویی و هم به عنوان شیر ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرند. اما در ایران شیر ظرفشویی شاوری متداول تر است. این نوع شیرآلات بهداشتی، دارای یک شلنگ بلند است که در زمان مورد نیاز، توسط کاربر، از علم شیرآلات به بیرون کشیده می شود و سپس دوباره در جای خود قرار می گیرد. مکانیزم بازگشت شلنگ به جای اولیه خود، توسط یه وزنه که به انتهای دیگر شلنگ در زیر سینک متصل است تسهیل می شود. شیرآلات شاوری بیشترین دامنه حرکتی را دارد و برای نظافت سینک و شستشوی ظروف بزرگ بسیار کاربردی است.

فولاد نسوز

جنس شیرآلات بهداشتی ممکن است پلاستیکی، سرب خشک، چینی و یا آلیاژ برنج باشد. در هنگام خرید حتما در مورد جنس شیرآلات اطمینان حاصل کنید. در صورت استاندارد بودن، آلیاژ شمش برنج با دوام ترین و بهداشتی ترین جنس شیرآلات است.

 قیمت فولاد

شیرآلات برنجی آلیاژ شمش برنج بهترین ماده اولیه برای تولید شیرآلات است. اما نه با هر درصد عناصری! شمش برنج استاندارد، باید 58 تا 60 درصد مس و 38 درصد روی و زیر 2.5 درصد سرب داشته باشد. شیرآلات برنجی بسیار با دوام است و هیچ خطری برای سلامتی ندارد. وزن شیرآلات لوکس برنجی معمولا بالاست. اما شیرآلات ارزان و با کیفیت برنجی نیز در بازار موجود است.  

قیمت آهن

شیرآلات بهداشتی پلاستیکی معمولاً وزن پایینی دارد و از نظر استحکام نیز چندان قوی نیست. جنس پلاستیک به مرور زمان چرک و آلودگی را به خود جذب می کند و درخشانی رنگ خود را نیز از دست می دهد. علاوه بر این، شیرآلات پلاستیکی در اثر سرد و گرم شدن در طول زمان ترک بر می دارد و در نهایت می شکند.

 قیمت استیل 

جنس برخی از مدل های بسیار لوکس شیرآلات، چینی است. با اینکه این مدل ها بسیار جذاب و چشمگیر هستند، اما نگهداری از آنها دشوار است. شیرآلات چینی، در اثر کوچکترین ضربه ممکن است ترک بردارد و یا در بهترین حالت فقط لب پر شود.

قیمت ورق 

سرب خشک ماده است که برای سلامتی ضرر دارد. اگر در بخش هایی از شیر که با جریان آب در تماس مدارم است از سرب خشک استفاده شود، این ماده با گذر زمان و در اثر فرایند خوردگی از سطح مربوطه جدا شده و با جریان آب وارد بدن انسان می شود. قیمت شیرآلات از جنس سرب خشک نسبتاً پایین است اما این نوع شیرآلات نیز در اثر تماس مداوم با آب به سرعت دچار پوسیدگی شده و خرد می شوند. سرب خشک وزن بالایی دارد و شیرآلات از این جنس سنگین هستند و ممکن است از شیرآلات برنجی قابل تشخیص نباشند.

فولاد ضد سایش

اهمیت گارانتی شیرآلات بهداشتی و ساختمانی زمانی خود را نشان می دهد، که شیرآلات خریداری شده دچار مشکل شوند. تولیدکننده های شیرآلات بهداشتی که به کیفیت محصولات خود اطمینان دارند، قطعاً در کنار محصولات خود، گارانتی معتبری نیز ارائه می دهند. گارانتی مواردی مانند برخی اشکالات فنی و ظاهری را پوشش می دهد. مواردی مانند آسیب دیدن آبکاری شیر که در اثر شستشو با مواد اسیدی و یا وایتکس به وجود آمده اند، معمولاً مشمول گارانتی نیستند.

قیمت ورق 2 میل سیاه

پیش از خرید ، علاوه بر قیمت شیرآلات و کیفیت آن، حتماً موارد تحت پوشش گارانتی را نیز بررسی نمایید. محصولات شیرآلات کاویان دارای 5 سال ضمانت و خدمات پس از فروش هستند.

قیمت ورق 2 میل

اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید، یکی از وسایلی که بایستی در اولویت خود قرار دهید، شیرآلات بهداشتی می باشند. امروزه دیگر شیرآلات بهداشتی مانند گذشته نبوده و طرح های مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. علاوه بر آن دوام شیرالات نیز تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است. در ادامه قصد داریم شما را با ده نکته که در خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید، آشنا سازیم تا بتوانید خریدی مناسب داشته باشید.

قیمت ورق 16 میل pvc

بیشتر مردم شیرالات را تنها بر اساس ظاهری که دارد، انتخاب می کنند که اشتباه است. البته که طراحی شیرآلات‌ مهم بوده و به همین دلیل است که تولید کنندگان نسبت به آن توجه ویژه ای دارند. اما اگر قرار باشد شیرآلاتی که خریداری می کنید، دوام خوبی داشته باشند، بایستی به نکاتی دیگر توجه داشته باشید. بر همین اساس طبق بررسی های صورت گرفته توسط ساختمان صنعت نکاتی که در ادامه می آیند را می توان جزو فاکتورهای مهم خرید شیرآلات بهداشتی محسوب کرد. اگر شما هم مثل ما هیجان دارید که در باره این عوامل آگاهی داشته باشید، با ادامه این مطلب همراه شوید.

قیمت ورق 1میل

بدنه شیرآلات‌ عمدتاً از آلیاژ برنج ساخته می شود. این آلیاژ ترکیبی از فلز برنج، روی و سرب می باشد. بهتر است در خرید شیرآلات مدلی خریداری کنید که درآن درصد بسیار ناچیزی سرب به کار رفته باشد. زیرا سرب ماده ای سمی بوده که برای سلامتی انسان خطرناک است. البته تولید کنندگان نیز این مورد را رعایت کرده و در ساخت شیرآلات بهداشتی خود کمتر از ۲.۵ درصد سرب استفاده می کنند. برخی دیگر از تولید کنندگان از استیل ضدزنگ برای بدنه شیرآلات‌ خود استفاده می‌کنند. شیرآلات کن و شیرآلات استیل البرز در بازار ازجنس تمام استیل می باشند.

قیمت ورق 1.5 سیاه

قیمت شیرآلات استیل نسبت به شیرآلات برنجی بیشتر بوده و در زمینه شیرهای لوکس بازار محسوب می شوند. بنابراین یکی از اولین مواردی که بایستی در خرید شیرآلات بهداشتی به آن توجه داشته باشید، جنس بدنه به کار رفته می باشد.

قیمت ورق 1.5

اهمیت ارتفاع علم شیر را دست کم نگیرید خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی

قیمت ورق 1.5 روغنی

مدل های مختلف شیرآلات بهداشتی دارای ارتفاع علم متفاوتی می باشند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. علاوه بر آن می توان گفت که بلندی علم شیر در راحتی کاربری آن نیز موثر است. در بیشتر اوقات شما می توانید هر مدلی یا طرحی که دوست دارید، انتخاب کنید. اما اگر فاصله بین سینک ظرفشویی و کابینت کم باشد، ارتفاع شیر نمی تواند از مقدار معینی بیشتر باشد. همچنین اگر یک سینک سه لگنه داشته باشید، شیر ظرفشویی با علم کوتاه ممکن است اصلا کاربردی نبوده و شما نتوانید از آن برای شستشوی تمامی استفاده کنید.

قیمت ورق 10 میل

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی- شیر روشویی همچنین امروزه شیر روشویی پایه بلند به دلیل ظاهر زیبای خود و نیز کاربری راحتی که دارد، در بین مردم محبوب است. از شیر روشویی پایه بلند برای نصب بر روشویی کابینتی استفاده می شود. بنابراین قبل از خرید شیرآلات بایستی به نوع روشویی، سینک آشپزخانه و کاربردی که مدنظرتان است، توجه داشته باشید.

قیمت ورق 1/5 میل

اگر می خواهید خیالتان از نظر چکه کردن آب راحت باشد، مدلی خریداری کنید که دارای کارتریج سرامیکی باشد. البته کارتریج های دیگر تا چند سال قطره ای آب از خود پس نمی دهند اما به هیچ عنوان از دوام کارتریج های سرامیکی برخوردار نیستند. قیمت شیرآلات که دارای کارتریج سرامیکی می باشند تقریبا هم اندازه دیگر انواع کارتریج می باشد. توصیه می شود هنگام خرید شیرآلات بهداشتی به نوع کارتریجی که شیرآلات‌ دارد، توجه کنید.

قیمت ورق 1 گالوانیزه

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی اگر فشار آب شما پایین است! سایز کارتریج در بازار به صورت ۳۵ و ۴۰ میلیمتر می باشد. می توان گفت هر چه فشار آب پایین تر باشد، بایستی شیری با کارتریج بزرگتر خریداری کنید. بنابراین فراموشتان نشود که در هنگام خرید شیرآلات به سایز کارتریج توجه کنید.

قیمت ورق 1

قانون اولی که در انتخاب نوع پوشش بایستی در نظر بگیرید این است که رنگ آن با کابینت آشپزخانه و دیگر اجزای آن هماهنگ باشد.زیرا در صورت عدم هماهنگی نتیجه مطلوبی به دست نمی آید. اما اگر قصد دارید که به طور کلی محل خود را بازسازی کنید، در انتخاب پوشش و آبکاری شیرآلات‌ آزادی بیشتری خواهید داشت.

قیمت ورق 1 میل سیاه

آبکاری کروم؛ پوشش مورد علاقه تولید کنندگان خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر

قیمت ورق 1 میلیمتر

بیشتر شیرالات موجود در بازار به رنگ کروم، نیکل مات و برنز می باشند. همه این پوشش ها دوام خوبی داشته و ظاهر شیرآلات‌ را برای چند سال حفظ می کند. اما برخی از پوشش ها دوام بیشتری دارند. آبکاری کروم جزو رایج ترین روش های آبکاری بوده که از دوام بسیار خوبی برخوردار است. همچنین تعمیر و نگهداری آسانی داشته و به راحتی تمیز می شود. به همین دلیل است که آبکاری کروم مورد علاقه تولید کنندگان بوده و در آشپزخانه و سرویس بهداشتی شیرالات کرومی رنگ دیده می شود.

قیمت ورق 1 میل گالوانیزه

اگر از شیر ظرفشویی و شیر حمام زیاد استفاده می کنید، پوشش کروم بهترین انتخاب بوده و کار شما را کاملا راه خواهد انداخت.

قیمت ورق 1 میل آهن

آبکاری رنگ پودری الکترواستاتیک؛ این پوشش لکه نمی گیرد! یکی دیگر از روش های آبکاری که امروزه بسیار متداول است، پوشش رنگ پودری استاتیک است. این پوشش شیرالات از نوع غیر فلزی بوده و به رنگ های مختلفی می باشد. حتما دیده اید که در بسیاری خانه ها از شیرآلات‌ سیاه رنگ استفاده می شود. تنوع رنگ در این آبکاری بسیار زیاد بوده و شما می‌توانید از هر کدام از رنگ های صورتی،قرمز و … خریداری کنید.

ورق استیل کوچک

این رنگ ها می توانند مات و براق بوده و کنتراست خوبی با محیط ایجاد کنند. روکش های اپوکسی چرک و اثر انگشت و لکه آب را به خود جذب نمی کنند. اما باید توجه داشته باشید که قیمت شیرآلات در این روش آبکاری بیشتر بوده و برندهای محدودی در بازار به تولید این نوع شیرآلات‌‌ می پردازند.

انواع ورق استیل

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر – شیرآلات توکار – شیرآلات توکار کلار آبکاری PVD ؛ روش نوین آبکاری برای تولید شیرآلات رنگی


ورق استیل پولاد

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر رنگ های طلایی براق، طلا مات و شیرآلات‌ رنگی که در بازار مشاهده می کنید، با روش آبکاری نوینی که تحت عنوان PVD معروف است، تولید می شوند. برخی تولید کنندگان از این روش آبکاری با نام تیتانیوم نیز یاد می شود. مقاومت پوشش تیتانیومی بسیار بالاست و رنگ آن بدون تغییر باقی می ماند.

ورق استیل 304 مات

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر این نوع شیرآلات‌ حساسیت روکش های کرومی به مواد شوینده را نداشته و بسیار مقاوم تر هستند. شیرآلات راسان از هر سه نوع آبکاری که بیان کردیم، استفاده می کند.

ورق استیل براق

به تعداد سوراخ های سینک توجه کنید خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر – شیرآلات توکار – شیرآلات توکار کلار می توان گفت که امروزه بیشتر شیرآلات‌ موجود در بازار از نوع اهرمی می باشند. به همین دلیل اکثر تولید کنندگان در سینک ظرفشویی و نیز روشویی خود دارای یک سوراخ جهت نصب شیرآلات بهداشتی می باشند. البته اگر سیستم لوله کشی شما قدیمی بوده و قصد داشته باشید ظرفشویی خریداری کنید، بایستی بر روی سینک دو سوراخ وجود داشته باشد. برای خرید شیر روشویی نیز وضعیت به همین صورت است. این بدان معنی است که اگر قصد داشته باشید شیر روشویی کلاسیک خریداری کنید، سینک روشویی شما نیز بایستی دو سوراخ داشته باشد.

ورق استیل براق

شیرآلات اهرمی راحتی بیشتری دارند مدل های مختلف شیرآلات کلاسیک از نظر ظاهری به گونه ای می باشند که با طراحی دکوراسیون سنتی آشپزخانه و سرویس بهداشتی سازگار می باشند. اما امروزه بیشتر مردم به خرید شیرآلات اهرمی تمایل بیشتری از خود نشان می دهند. شیرآلات ‌اهرمی از تمامی مزایای شیرآلات‌ کلاسیک برخوردار می باشند. شیرآلات قهرمان از جمله برندهایی که در زمینه تولید شیرآلات‌ اهرمی در بازار مطرح می باشد. شیرآلات‌ اهرمی راحتی کاربری بیشتری داشته و با استفاده ازآن دما را به شکل بسیار بهتری می توان کنترل کرد.

قیمت ورق استیل دکوراتیو

دکوراسیون مدرن شما به شیرآلات توکار نیاز دارد! اگر علاقه مند به داشتن دکوراسیونی مدرن هستید، بهتر است از انواع شیرآلات توکار موجود در بازار انتخاب کنید. شیرآلات توکار طراحی منحصر به فردی دارند. این نوع شیرآلات‌ بهداشتی به صورت درون دیوار نصب شده و شما دیگر شاهد نمای ناخوشایند لوله کشی نخواهید بود. البته اگر خانه ای با فضای محدود نیز دارید، می توانید نسبت به خرید شیرآلات توکار اقدام نمایید. امروزه شیرآلات توکار کلار از محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار است. قیمت شیرآلات توکار نیز با توجه به متلقات و ظاهر لوکسی که دارد، نسبت به دیگر انواع شیرآلات بهداشتی بیشتر است.

ورق استیل 304

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر – شیرآلات توکار – شیرآلات توکار کلار- شیرآلات توکار شودر در نظر گرفتن پرلاتور امروزه با توجه به کمبود منابع آبی، تولید کنندگان به تولید شیرآلات ‌کم مصرف روی آورده اند. یکی از عواملی که می تواند باعث کاهش مصرف آب شود، استفاده از پرلاتور در شیرآلات‌ بهداشتی می باشد. پرولاتور خود نیز به چند صورت دیده می شود.

قیمت ورق استیل دکوراتیو

قیمت ورق سیاه۳

قیمت ورق سیاه۳

انواع پرلاتور پرلاتور هوا دهنده این نوع پرلاتور یا آبفشان با مخلوط آب و هوا باعث جریان آب به صورتی حجیم تر و سفید تر می شود. همچنین آب جاری شده حسی نرم روی پوست ایجاد کرده و در عین حال به اطرف پاشیده نمی شود. این نوع پرلاتور معمولا برای شیرآلات‌ موجود در خانه استفاده می شود.

مشخصات ورق استیل 304

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر – شیرآلات توکار – شیرآلات توکار کلار پرلاتور لمینار این نوع آبفشان برای کنترل جریان آب بصورت مستقیم و بدون هوا به کار برده می شود. پرلاتور لمینار برای جاهایی که جریان آب بیشتری مورد نیاز است، انتخاب مناسبی است. اماکن بهداشتی درمانی یکی از موارد استفاده این نوع پرلاتور می باشد.

انواع ورق استیل

پرلاتور ضد رسوب برخی از شرکت ها مانند نئوپرل سوئیس در محصولات خود از نوعی پرلاتور ضد رسوب استفاده می کنند. جنس این نوع آبفشان از سیلیکون می باشد. پرلاتور نئوپرل مانع از ورود رسوب به شیرآلات‌ شده و آبی سالم برای شما فراهم می کند. ضمناً پس مدتی که رسوبات انباشته شد، قادر خواهید بود که آن را به راحتی پاک کنید. شیرآلات kwc به دلیل آنکه تحث لیسانس کشور سوئیس تولید می شود، از پرلاتورهای ضد رسوب نئوپرل استقاده می کند.

ورق استیل تزئینی

خرید شیرآلات- قیمت شیرآلات – شیرآلات بهداشتی- شیر آشپزخانه – شیرآلات اهرمی – شیرالات- شیر ظرفشویی-شیر آشپزخانه شودر – شیرآلات توکار – شیرآلات توکار کلار پرلاتور سکه ای برندهای زیادی در بازار از پرلاتور سکه ای استفاده می کنند. پرلاتور سکه ای به راحتی با دست و بدون آچار باز شده و می توان آن را تمیز کرد. این پرلاتور در وسط خود دارای شیاری بوده که با استفاده از سکه بتوان آن را باز و به راحتی تمیز کرد.

ورق استیل پولاد

می توان گفت که پرلاتور کاهنده در بازار بهترین می باشد. این نوع پرلاتور با مخلوط آب و هوا ، آب را به صورت پودر تبدیل می کند. بنابراین به دلیل اینکه جریان آب به صورت پودری جاری می شود، آب بسیار کمی مصرف می شود. بیشتر مدل های شیرآلات شودر دارای پرلاتور کاهنده می باشند.

قیمت ورق استیل 201

قیمت شیرآلات بهداشتی دلایل مختلفی برای تعیین قیمت شیرآلات وجود دارد. شاید تصور کنید که تقاوت در قیمت شیرآلات به دلیل مدل های مختلفی است که دارد اما اشتباه می کنید. یکی از دلایلی که باعث تغییر قیمت شیرآلات می شود، پیچیدگی طراحی آن است. همچنین به هر میزان که آلیاژ برنج بیشتری در بدنه به کار رود، قیمت شیرآلات بیشتر می‌شود.

قیمت ورق استیل طلایی

جمع بندی در پایان می توان به نقش برندهای سازنده نیز اشاره کرد. قیمت شیرآلات در برخی از برندها به دلیل اعتباری که در بازار دارند ، بیشتر است. همچنین برندهای دیگری در بازار وجود دارند که دارای شیرآلاتی با کیفیت مناسب تولید می کنند. به اصطلاح گفته می شود که این برندها به تولید شیرآلات ارزان می‌پردازند. شیرآلات کسری از جمله برندهایی است که با وجود قیمت مناسب محصولات خود، زیبا بوده و کیفیت مناسبی دارد. بنابراین یکی دیگر از مواردی که بایستی در خرید شیرآلات در نظر بگیرید، برند سازنده آن می باشد. شیرآلات‌ خود را از برندهای معتبر بازار خریداری کنید و سعی کنید مدلی خریداری کنید که با بودجه و سلیقه شما متناسب باشد.

قیمت ورق استیل ۴۳۰

مکانیزم عملکرد انواع شیر آلات و قیمت آنها مکانیزم عملکرد انواع شیر آلات و قیمت آنها انواع شیرآلات بهداشتی و قیمت شیرآلات بر اساس مکانیزم عملکرد متفاوت است. شناسایی با انواع شیرآلات موجب انتخاب نوع درست و مناسب این نوع کالا می شود.

ورق استیل براق

انواع شیرآلات روشویی، توالت، دوش و ظرفشویی در یکی از انواع دسته بندی های شیرآلات کلاسیک، اهرمی، توکار، شیرآلات هوشمند و پدالی قرار می گیرند. پیش از خرید شیرآلات، واجب است با انواع شیرآلات آشنایی داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین آنها را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. پس از خواندن این مقاله قادر خواهید بود با مقایسه صحیح و اصولی انواع شیرآلات ساختمانی و بهداشتی در کنار بررسی قیمت شیرآلات، شانس انتخاب بهترین شیرآلات را افزایش دهید.

ورق استیل دکوراتیو

قیمت شیرآلات یکی از مهم ترین و اولین فاکتورهایی که در هنگام خرید شیرآلات بهداشتی مورد توجه قرار می گیرد، قیمت شیرآلات است. قیمت شیرآلات ساختمانی در هنگام انتخاب شیرآلات نباید به عنوان تنها عامل در نظر گرفته شود. شما به عنوان خریدار شیرآلات بهداشتی باید عوامل زیر را نیز در نظر داشته باشید؛ چرا که شیرآلات از جمله تجهیزاتی است که هر چندین سال یک بار خریداری می شود و بهتر است دچار ایراد و اشکال نشود.

قیمت استیل براق

دامنه قیمت شیرآلات، از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات، لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات با دست قابل تشخیص نیست. به طور مثال، شیرآلات ارزان قیمتِ باکیفیت نیز ممکن است از نظر وزنی سبک باشند. وزن شیرآلات، نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات، نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه، مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است.

ورق استیل مات

انواع شیرآلات همانطور که گفته شد شیرآلات بهداشتی دارای انواع گوناگونی است که هر یک عملکردی منحصر به فرد دارند. در ادامه با انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی آشنا خواهید شد.

ورق استیل رزگلد

شیرآلات ساختمانی کلاسیک همانطور که از اسم شیرآلات کلاسیک پیداست، این نوع شیرآلات نسل قدیمی شیرآلات هستند. شیرآلات کلاسیک دو دستگیره جداگانه آب سرد و گرم دارند که هر یک به طور مجزا در تنظیم دما و فشار آب تاثیر می گذارند. دستگیره سمت راست شیر مربوط به آب سرد و دستگیره سمت چپ، مربوط به آب گرم است. قطعه ای به نام مغزی در ساختار داخلی هر دستگیره پیچی شیرآلات کلاسیک تعبیه شده است که نقش اصلی را در برقراری جریان و میزان آب خروجی دارد.

ورق استیل 304 مات

شیرآلات روشویی و ظرفشویی کلاسیک به انواع دوپایه و تکپایه تقسیم می شوند. برای نصب شیرآلات روشویی دوپایه، به سینکی داری دو سوراخ با فاصله استاندارد نیاز است و برای نصب شیرآلات تکپایه، همان سینک های معمول امروزی با یک سوراخ مناسب است. البته شیرآلات کلاسیک دیواری نیز وجود دارند که مانند شیر توالت و دوش کلاسیک جهت نصب به دو سوراخ بر روی دیوار نیاز دارند.

قیمت ورق استیل دکوراتیو

شیرآلات ساختمانی اهرمی ساختار و مکانیزم شیرآلات اهرمی با مدل های کلاسیک متفاوت است. در شیرآلات اهرمی، قطعه ای به نام کارتریج، جایگزین دو عدد مغزی در شیرهای کلاسیک شده است. کارتریج شیرآلات دارای دو سطح سرامیکی صیقلی است که بر روی هم آب بندی شده اند. با حرکت دادن دسته اهرمی شیر توسط کاربران، سرامیک های کارتریج در راستای افقی بر روی یکدیگر می لغزند و مجراهای خروجی آب در سطح سرامیک ها باز و بسته می شوند.

قیمت ورق استیل دودی

شیرآلات بهداشتی اهرمی دارای یک دستگیره اهرمی هستند که با حرکت دادن آن به بالا و پایین جریان آب برقرار و قطع می شود و با حرکت دادن آن به چپ و راست دمای آب تنظیم می شود. در ساختار داخلی شیرآلات اهرمی قطعه ای به نام کارتریج یا مغزی شیر اهرمی وجود دارد که تمام این فرایندهای نسبتاً پیچیده را انجام می دهد و توسط دسته شیرآلات اهرمی کنترل می شود. کار با شیرآلات اهرمی ساده تر است و این نوع شیرآلات دوام بسیار بالایی دارند. در صورت بروز هر گونه مشکل نیز، قطعات این مدل ها به راحتی در بازار یافت می شوند و تعمیر آنها به سرعت انجام می گیرد. ظاهر شیرآلات اهرمی زیباتر است و تنوع رنگی بیشتری نیز دارند.

قیمت ورق استیل 201

انواع شیرآلات ساختمانی هوشمند شیرآلات هوشمند که نسل جدیدی از شیرآلات بهداشتی است، برای استفاده در سرویس های بهداشتی عمومی بسیار کاربردی است. در کار با این نوع شیرآلات، نیازی به تماس دست با شیر نیست و علاوه بر رعایت بیشتر بهداشت، باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف آب نیز می شود. شیرآلات هوشمند به انواع چشمی و لمسی دسته بندی می شود. در شیرآلات چشمی زمانی که دست کاربر در جلوی شیر قرار می گیرد، آب وصل می شود و پس از چندین ثانیه به طور خودکار قطع می شود. در شیرآلات لمسی، جریان آب با کوتاه ترین لمس شیر توسط هر بخش از دست کاربر برقرار و با تماسی مجدد قطع می شود.

قیمت ورق استیل 316

انواع شیرآلات ساختمانی توکار شیرآلات ساختمانی توکار یکی از محبوب ترین ترندهای انواع شیرآلات است که معمولاً برای دکوراسیون خانه های لوکس جذابیت دارد. قیمت شیرآلات توکار به نسبت شیرآلات رایج بالاتر است و دلیل این نکته ساز و کار پیچیده تر آن است که درون دیوار نصب می شود. تنها بخش مورد نیاز کاربر یعنی پنل تنظیم دمای آب و یا دستگیره باز و بسته کردن جریان آب بر روی دیوار و در دسترس کاربران قرار می گیرد.

قیمت ورق استیل نگیر براق

با پیشرفت تکنولوژی انواع شیرآلات به بازار عرضه شده است. انتخاب از میان انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی به جنس، کیفیت، گارانتی، کاربرد مورد نظر شما و قیمت انواع شیرآلات بستگی دارد. هر از انواع شیرآلات اهرمی، شیرآلات کلاسیک، شیرآلات هوشمند (مانند شیرآلات چشمی و دیجیتال)، شیرآلات توکار، پدالی و شیرآلات لمسی مکانیزم عملکرد منحصر به فرد و مزایا و معایب گوناگونی دارند.

ورق استیل مشکی

ورق استیل مشکی چیست و چه کاربردی دارد؟ فهرست مطالبورق استیل مشکی چیست؟مراحل تولید ورق استیل مشکیانواع ورق استیل مشکیعوامل موثر بر قیمت روز ورق استیل مشکی نرخ دلارعرضه و تقاضاگرید آلیاژی کیفیت ابعاد

ورق استیل مشکی

ورق استیل مشکی از محصولات ساخته شده با آلیاژ فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل است که مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است. در واقع تولید کننده با استفاده از ورق استیل مشکی به دنبال جذب بیشتر مخاطب،‌ سلیقه آن را دنبال کرده و به تنوع کالاهای خود می‌افزاید.


ورق استیل مشکی

تولید و عرضه ورق استیل به بازار آهن آلات، موجب تحول عظیمی در بازارهای مصرف کننده آلیاژهای فولادی شد. آنچه بیش از همه این کالا از بقیه مقاطع فولادی متمایز می‌کرد، مقاومت به خوردگی آن بود. علاوه بر این درخشندگی و زیبایی ظاهری ورق استیل بسیاری از صنایع را جذب این محصول کرد. طوری که نتیجه این اتفاق را در زندگی روزمره به خوبی می‌توان لمس کرد.

ورق استیل

ورق استیل مشکی

ورق استیل مشکی

در کنار تمام مواردی که ذکر شد نباید قابلیت پوشش دهی ورق استیل را فراموش کرد. همین مورد به گستردگی و تنوع در بازار ورق فولاد زنگ نزن افزوده است. به دنبال این اتفاق دست طراحان داخلی برای اجرای ایده‌ها و طرح‌ها خود کاملا باز شده است.ورق استیل مشکی همانند ورق استیل طلایی،‌ نقره‌ای و … گزینه انتخابی در ساخت ساعت مچی و یا تجهیزات آشپزخانه است. اگر به دنبال مطالعه بیشتر درباره ورق استیل مشکی و کاربردهای آهن هستید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ورق استیل مشکی چیست؟

شاید در وهله اول، ورق استیل مشکی برای شما کالای کاملا جدیدی باشد. اما ادامه نظر شما تغییر خواهد کرد. چرا که این محصول در واقع همان ورق فولادی است که از نورد بیلت‌های استیل ساخته می‌شود. تنها تفاوت آن با سایر ورق‌های استیلی که پیش از این دیده‌اید، رنگ ظاهری آن است. این محصول بیشتر جنبه تزیینی دارد. به همین خاطر در گروه ورق‌های استیل دکوراتیو قرار می‌گیرد. ورق استیل مشکی ورق استیل مشکی

مراحل تولید ورق استیل مشکی

همان طور که پیش از این گفته شد، روش تولید ورق استیل مشکی مشابه سایر ورق‌های فولادی است. شمش استیل گداخته پس از چندین مرحله نورد به ورق نازکی تبدیل می‌شود. در ادامه پس از طی فرایندهای هایی چون اسید شویی و عملیات حرارتی، ورق استیل آماده خواهد شد.پس از عبور از این مراحل به مرحله پوشش دهی خواهیم رسید. معمولا هدف از پوشش دهی ورق و یا سایر مقاطع، حفاظت در برابر شرایط محیطی است. اما در اینجا علاوه براین هدف، زیبایی ظاهری نیز اهمیت دارد. بنابراین نوع روش پوشش دهی باید به گونه‌ای باشد که ظاهر نامطلوبی ایجاد نکند.

قیمت استیل صنعتی

 • گالوانیزه کردن
 • آبکاری
 • آندایزینگ
 • رنگ آمیزی
 • آندایز کردن
  می‌تواند در پوشش دهی مورد استفاده قرار گیرد. اما در تولید ورق استیل مشکی از روش Physical Vapor Deposition یا به اختصار PVD استفاده می‌شود. هدف از این روش که با نام آبکاری تحت خلا نیز شناخته می‌شود، نشاندن لایه‌ای از رسوب بر روی سطوح مختلف است.

فولاد گرمکار 2344

در این فرایند فلزات چون تیتانیوم، آلومینیوم و کربن به صورت لایه مشکی رنگ بر روی سطح ورق استیل قرار می‌گیرد. نحوه انجام پوشش دهی مانند همان روشی است که در مقاله ورق استیل طلایی چیست توضیح داده شد.فراهم کردن محفظه خلا به تکنولوژی خاصی نیاز دارد. به همین خاطر این روش پوشش‌دهی روشی گران قیمت به حساب می‌آید. اما فراموش نکنید که کیفیت سطح نهایی فوق العاده بالا خواهد بود.

انواع ورق استیل مشکی

ورق استیل
در دسته بندی‌هایی که برای ورق استیل در نظر می‌گیرند، به کاربرد و حالت سطح توجه می‌شود. از نظر کاربرد ورق استیل به دو صورت صنعتی و دکوراتیو قابل تقسیم است. کاربرد ورق استیل در بخش‌های تزئینی باعث قرار گرفتن این محصول در گروه ورق‌های استیل دکوراتیو می‌گردد.براساس سطح ورق استیل مشکی به سه صورت مات، براق و خشدار تولید می‌شود. این سه مدل ورق استیل مشکی تفاوت ویژگی برتری نسبت به یکدیگر ندارند. به طور مثال کاربرد ورق استیل مشکی خش دار در مواردی است که انعکاس نور چندان خوشایند نباشد. در حالی ورق استیل مشکی براق نور زیادی را منعکس می‌کند

لوله مانیسمان اهواز

نوع آلیاژ نیز می‌تواند در ورق استیل مشکی متفاوت باشد. آلیاژ استیل گرید های مختلفی دارد. خواص مکانیکی و آنالیز شیمیایی در هر سری با بقیه فرق کند. ورق استیل مشکی معمولا در دو گرید آلیاژی 304 و 316 بیشترین فروش را دارد. این دو آلیاژ در گروه استیل‌های نگیر یا غیر مغناطیسی قرار می‌گیرند. کاربرد ورق استیل مشکی

کاربرد ورق استیل مشکی

شاید شما با کاربرد ورق استیل مشکی در زندگی روزمره مواجه شده باشید. بدون آنکه بدانید آن قطعه از آلیاژ استیل ساخته شده باشد. چرا که معمولا تصور افراد از ورق استیل رنگ نقره‌ای است. اما امکان پوشش دهی ورق استیل در رنگ‌های مختلف موجب برانگیخته شدن ذوق و سلیقه طراحان شده است.

به طور کلی در موارد زیر شاهد کاربرد ورق استیل مشکی خواهید بود:

 • تجهیزات آشپزخانه چون یخچال
 • ساعت مچی و زیور آلات
 • کابین آسانسور
 • تزئین و دکور نمای داخلی و خارجی ساختمان
 • لوازم خانگی
 • کاربرد ورق استیل مشکی در ساخت لوازم خانگی
 • کاربرد ورق استیل مشکی در ساخت لوازم خانگی
 • عوامل موثر بر قیمت روز ورق استیل مشکی
 • قیمت ورق استیل روزانه تحت تاثیر عوامل مختلف و شرایط روز بازار دستخوش تغییر و تحول می‌شود.

مشخصات فنی لوله مانیسمان

 • نرخ دلار
  انواع ورق استیل در ایران در گروه کالاهای وارداتی قرار می‌گیرد. به همین خاطر خرید این محصولات با توجه به نرخ روز دلار انجام می‌شود.
 • عرضه و تقاضا
  بازار آهن به طور کلی بر پایه میزان عرضه و تقاضا پیش می‌رود. بدین صورت که با افزایش تقاضا معمولا قیمت‌ها در کانال افزایشی قرار می‌گیرد.

لوله مانیسمان سبک

 • گرید آلیاژی
  شمش استیلی که به عنوان ماده اولیه در ساخت ورق استیل مشکی استفاده می‌شود، ترکیبات مختلفی دارد. قیمت شمش اولیه با تغییر ترکیب، ثابت نمی‌ماند. به همین خاطر نباید توقع داشت ورق استیل 304 با 316 برابر باشد.
 • کیفیت
  کارخانه‌های مختلفی تولید کننده ورق استیل مشکی هستند. کیفیت ورق تولید تمام برندها یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در انتخاب ورق استیل باید به برند تولید کننده توجه داشت. در مقاله برترین تولید کنندگان استیل زنگ نزن دنیا با مهم‌ترین برندهای استیل آشنا خواهید شد.

لوله مانیسمان رده 80

 • ابعاد
  ورق استیل دکوراتیو مشکی معمولا به صورت شیت‌های برش خورده در ضخامت‌های مختلف عرضه می‌شود. ضخامت، طول و عرض بر روی قیمت روز ورق تاثیر می‌گذارد.

لوله مانیسمان کاوه

بسیاری از تولید کنندگان برای اجرای طرح‌ها و تولید قطعات به ورق استیل مشکی نیاز دارند. بنابراین مشتریان این ورق استیل دکوراتیو لازم است تا از قیمت‌های روز مطلع باشند.

معرفی ورق استیل دکوراتیو

ابعاد ورق

با توسعه روز افزون جوامع بشری، رقابت در بین طراحان دکوراسیون و امور مرتبط با تزئینات جهت افزایش جذابیت و زیبایی توام با ماندگاری بالا رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل مبحث انتخاب مواد همواره یکی از چالش های پیش روی فعالان این بخش بوده است. متریال انتخاب شده باید دارای طول عمر بالایی بوده و از منظر زیبایی شناسی و جذابیت نیز مناسب باشد. فولادهای زنگ نزن در قالب ورق یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین موادی هستند که مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان نمای داخلی و خارجی سازه ها بوده اند. در بین انواع ورق استیل با سطوح پایانی مختلف،

ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو جهت بکارگیری در امور مرتبط با تزئینات و دکوراسیون توسعه یافته است. ورق استیل دکوراتیو ترکیب شیمیایی جدید و خاصی نیست بلکه این ورق ها دارای سطحی متفاوت از ورق استیل معمولی می باشند. سطح ورق استیل دکوراتیو معمولا دارای طرح و رنگ هایی است که متناسب با نوع کاربرد آنها روی سطح ورق ایجاد می گردد. ورق استیل آینه ای طلایی و نقره ای، ورق استیل خشدار، ورق استیل براق و دیگر انواع ورق استیل که دارای طرح و رنگ می باشند نمونه هایی از ورق استیل دکوراتیو می باشند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی ها و مشخصات ورق استیل دکوراتیو ارائه می شود.

ورق استیل دکوراتیو تزِینی

آشنایی با ویژگی های ورق استیل دکوراتیو ورق استیل دکوراتیو تمامی ویژگی های فولادهای زنگ نزن همچون مقاومت به خوردگی، استحکام و دوام بالا، شکل پذیری، درخشندگی و زیبایی ظاهری را دارد. همانطورکه در قسمت قبل نیز اشاره شد عمده ترین ویژگی ورق استیل دکوراتیو، وجود رنگ و طرح در سطح این ورق ها می باشد. وجود طرح و رنگ در سطح این ورق ها باعث شده است که در مواجهه با رطوبت قطرات آب، روغن و دیگر مایعات، به سطح ورق استیل نچسبند. یکی دیگر از عمده ترین مزیت های ورق استیل دکوراتیو مقرون به صرفه بودن آن هاست در مقایسه با دیگر ورق های دکوراتیو است.

فرایند تولید ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو همچون دیگر ورق های استنلس استیل به شکل کویل (رول) و شیت عرضه می شوند. پروسه تولید این ورق ها با ورق استیل معمولی تفاوت چندانی نداشته منتهی عملیات پرداخت بیشتری روی سطح ورق استیل دکوراتیو انجام می شود. همین عامل نیز سبب می شود که این ورق ها نسبت به ورق استیل معمولی قیمت بالاتری داشته باشند.لازم به ذکر است که ورق استیل دکوراتیو موجود در کشور، همچون دیگر فولادهای زنگ وارداتی می باشند.

ورق استیل تزئینی

ورق استیل 304 و 430 نمونه هایی از گریدهای آلیاژی در بین استنلس استیل هایی هستند که با سطح دکوراتیو تولید می شوند. ورق استیل دکوراتیو 304 برای کاربردهایی که در معرض رطوبت قرار دارند مناسب تر است. ورق استیل دکوراتیو 430 بیشتر جهت بکارگیری در امور دکوراسیون و تزئینات فضاهای داخلی که کمتر در معرض محیط ها و جوهای خورنده هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو ورق استیل دکوراتیو در نمای بیرونی بسیاری از سازه ها، مراکز خرید، هتل ها، فرودگاه ها و دیگر مکان های عمومی مورد استفاده می گیرد. این ورق ها در طراحی و دیزاین دکوراسیون فضاهای داخلی ساختمان ها نیز همچون راهروها، درهای ورودی، مبلمان لوکس و…. نیز مورد بکارگیری می شوند. ساخت در و دیگر اجزای کابین آسانسور نیز نمونه ای دیگر از کاربردهای ورق استیل دکوراتیو است. یکی دیگر از مشتری ها و مصرف کننده های ورق استیل دکوراتیو تولید کنندگان لوازم خانگی هستند که در ساخت محصولات خود به وفور از این ورق ها استفاده می کنند.

قیمت ورق استیل دکوراتیو

ضخامت، ابعاد، گرید و سطح پرداخت پایانی از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت ورق استیل دخیل هستند. اما در یک گرید خاص و با ابعاد و ضخامت یکسان، ورق استیل دکوراتیو بنابر پرداخت های سطحی که روی آنها انجام می شود در مقایسه با ورق استیل معمولی از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

خدمات و تجهیزات

لیست قیمت ورق استیل در سایت آهن آنلاین بر اساس آخرین نرخ بازار به‌روز‌رسانی می‌شود. ورق استیل ضد زنگ (stainless steel sheet) بر اساس ضخامت و آلیاژ سازنده آن قیمت متفاوتی دارد که جداول موجود بر همین اساس طراحی شده‌اند.

در مورد قیمت ورق استیل باید در نظر داشته باشید که:

خصوصیت ضد زنگ بودن ورق‌های استیل مهمترین عامل بالا بودن تقاضای این محصول است. به دلیل تأمین بخش زیادی از این تقاضا توسط واردات، این کالا نوسانات بسیاری را در قیمت تجربه می‌کند. تهیه ورق استیل با قیمت مناسب به یکی از دغدغه‌های فعالان این حوزه تبدیل شده است.

ورق‌ های موجود در بازار

ماده اولیه به کار رفته در ساخت این نوع ورق با توجه به درصد کربن، نیکل و کروم موجود در آن انواع مختلفی دارد، اما ورق‌های موجود در بازار معمولا از یکی از استیل‌های 304، 316، 420، 310، 321، 309 و 430 ساخته می‌شوند. یکی از عواملی که سبب تنوع قیمت ورق‌های استیل می‌گردد گسترده بودن بازه ضخامت ورق‌های تولیدی است که از 0.3 تا 50 میلی‌متر متغیر است. فیلتر موجود در کنار صفحه امکان جستجو در میان لیست قیمت ورق استیل را فراهم می‌کند و با انتخاب ضخامت و استاندارد مورد نیاز خود به سرعت به قیمت ورق مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

استنلس استیل

هنگام انتخاب یک فولاد ضد زنگ که باید محیط های خوردگی را تحمل کند، معمولا استیل های ضد زنگ آستنیتی (استنلس استیل) مورد استفاده قرار می گیرند. این فولاد از دو فلز کرم (بین ۱۸ تا ۲۰ درصد) و نیکل ( بین ۸ تا ۱۰.۵ درصد) به عنوان اجزای غیر اصلی آهن تشکیل شده است.
. این فولاد از دو فلز کرم (بین 18 تا 20 درصد) و نیکل ( بین 8 تا 10.5 درصد) به عنوان اجزای غیر اصلی آهن تشکیل شده است.

انواع گریدهای ورق استیل

انواع مختلفی از ورق استیل ها وجود دارند از جمله می توان به ؛ ورق استیل 304، 316، 309، 321،310 ، 430 و اشاره کرد. که از این بین ورق استیل 304 و 316 رایج ترین نوع استیل ضد زنگ هستند که در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. ادامه مطلب زیر تفاوت بین این دو ورق استیل را بیان می کند تا متوجه شوید کدام گرید برای کار شما مناسب تر است

تفاوت اصلی استیل 304 و 316

در ابتدا شایان به ذکر است که خواص مکانیکی هردو تقریبا مشابه است اما تفاوت اصلی استیل 304 و 316 در این است که گرید 316 حاوی نیکل و مولیبدن بیشتری هست ، که این نیکل و مولیبدن افزایش یافته سبب می شود که استیل 316 کمی گران قیمت تر از گرید 304 شود.فولاد 304 جزء استاندارد 18.8 فولاد ضد زنگ است. این ورق استیل در طیف گسترده ای از محصولات در دسترس است و دارای ویژگی های فرم دهی و قابلیت جوشکاری برجسته ای است.

اجزای سازنده فولاد زنگ نزن چیست

از طرفی فولاد ضد زنگ 316 معمولا در بسیاری از کارهای صنعتی استفاده می شود که شامل مواد شیمیایی پردازش شده و همچنین محیط های حاوی نمک زیاد مانند مناطق ساحلی و فضاهای باز است که در آن نمک های ضد یخ رایجی وجود دارند. با توجه به ویژگی های غیر واکنشی آن، استیل 316 در ساخت وسایل پزشکی جراحی نیز استفاده می شود.بدنه فولاد ضد زنگ 316 از نظر مقاومت در برابر خوردگی، به ویژه در برابر کلرید و محلول کلر، مقاوم تر از گرید 304 است،

کاربرد فولاد زنگ نزن

که این موضوع خود یکی از عوامل افزایش قیمت آن نسبت به استیل 304 است و باعث می شود که گرید 316 ضد زنگ برای مکان هایی که در معرض نمک قرار دارند، مطلوب تر باشد.با این حال، برای پروژه هایی با اسید های ملایم و یا مکان هایی که مواد در معرض نمک قرار نمی گیرند، و همچنین جاهایی که نیازمند فرم دهی بالایی هستند، گرید 304 می تواند انتخاب خوبی باشد. محتوای مولیبدن بالاتر در گرید 316 می تواند اثرات نامطلوبی بر شکل پذیری آن داشته باشد، بنابراین ورق استیل 304 انتخاب بهتری است. به علاوه در پروژه هایی که محدودیت مالی وجود دارد، ورق استیل 304 ارزان قیمت تر از 316 است.

تفاوت فولاد و فولاد زنگ نزن

در شرایطی که مواد زیر آب قرار می گیرند یا به طور مداوم در معرض آب هستند، و یا پروژه هایی که سختی زیادی مد نظر است و زمانی که محیط شامل مقدار زیادی عناصر خورنده است، ورق استیل 316 انتخاب بهتری است و ارزش هزینه بیشتر را دارد. به طور کلی؛ اگر بخواهیم موارد استفاده ورق استیل 304 و 316 را به طور خلاصه دسته بندی کنیم به شرح زیر خواهد بود:

انواع فولاد زنگ نزن

 • تجهیزات فراوری مواد غذایی به ویژه شیر
 • صندلی های آشپزخانه، سینک ظرفشویی ، فریزر، تجهیزات و سایر لوازم
 • پنل های معماری مانند نرده ها
 • مخازن شیمیایی از جمله مخازن انتقال مواد شیمیایی
 • مبدل های حرارتی
 • صفحه های بافته شده یا جوش داده شده برای معادن و فیلتراسیون آب
 • اتصال دهنده ها
 • فنر ها

آهن زنگ نزن چیست

 • تجهیزات آماده سازی مواد غذایی به ویژه در محیط های کلرایدی
 • نیمکت و تجهیزات آزمایشگاهی
 • پنل معماری ساحلی، نرده ها
 • اتصالات قایق
 • ظروف شیمیایی، از جمله در حمل و نقل
 • مبدل های حرارتی
 • صفحه های بافته شده یا جوش داده شده برای معادن و فیلتراسیون آب
 • اتصال دهنده ها
 • فنرها

قیمت فولاد گرمکار

اگر پروژه شما در محیطی با خوردگی بسیار قوی قرار دارد یا وجود کلریدها در آن مشهود است، در آن صورت پرداخت هزینه بیشتر برای استیل 316 قطعا ارزشش را دارد. زیرا در چنین پروژه هایی گرید 316 مدت طولانی تری نسبت به استیل 304 ضد زنگ خواهد بود و این به معنای عمر طولانی تر این ورق استیل است. در غیر این صورت گرید 304 می تواند تمام نیاز های شما را با هزینه کمتری برآورده کند.شما می توانید انواع گرید های ورق استیل را به صورتآنلاین تهیه کنید.

ورق استیل چیست؟

ورقاستیل ورقی از مقاطع فلزی است که از فلز خالص استیل با ترکیب سایر عنصر ها ساخته می شود. ورق استیل یا استنلس استیل (به لاتین stailess steel) یا فولاد زنگ نزن در آلیاژها و کاربردهای متعددی تولید و عرضه می شوند.در یک دسته بندی کلی ورق های استیل به دو گروه استیل بگیر (ورق استیلی که به آهنربا جذب می شود) و استیل نگیر(ورق استیلی که به آهنربا جذب نمی شود) تقسیم می شوند.


جدول فولادهای گرمکار

اما در طبقه بندی دقیق تر ورق های استیل ،براساس آلیاژ دسته بندی می شوند:

 • ورق استیل ۳۰۴
 • ورق استیل ۴۳۰
 • ورق استیل ۴۲۰
 • ورق استیل ۳۰۹
 • ورق استیل ۳۱۰
 • ورق استیل ۳۱۶
 • ورق استیل 201
 • ورق استیل رنگی
 • ورق استیل طرحدار


سخت کاری فولاد گرمکار

حرف L انتهای آلیاژ ورقاستیل مانند 304L یعنی

حرف S انتهای آلیاژ ورقاستیل مانند 316S یعنی

ورق استیل تولید کدام کشور است؟

ورق استنلس استیل در کشور ما تولید نمی شود و در گذشته از آمریکا ، ژاپن و آلمان وارد کشور می شده است ؛ولی امروزه بیشتر از کشورهای چین،تایوان و آفریقای جنوبی وارد می شود.

ورق استیل چه ابعادی دارد؟

ورق های استنلس استیل بیشتر در ابعاد 1*2 متر و 1/25*2/50 متر و 1/22*2/44 متر و 3*1/5 متر و 1/5*6 متر و 2*6 متر تولید و عرضه می شوند.

وزن ورق استیل چقدر است؟

وزن ورقاستیل از وزن آهن تبعیت می کند و به خاطر ترکیب با عناصری مثل کروم عدد چگالی استیل 7/8 خواهد بود.برای مثال وزن یک برگ ورق2 میل 304 وزنی حدود 31 کیلوگرم برای ابعاد 1*2 متر است.

ورق استیل تزئینی

ورق استیل تزئینی قیمت ورق استیل به دلیل وارداتی بودن، وابستگی بسیار زیادی به نرخ دلار دارد. مقاطع استیل موجود در بازار آهن آلات با استفاده از شمش آلیاژی استیل ساخته می‌شود. نیاز به تجهیزات مخصوص از یک سو و نبودن این امکانات در داخل کشور از سوی دیگر، باعث شده تا برای تامین مقاطع استیلی به واردات روی آوریم.تمام محصولات وارداتی بر پایه دلار معامله می‌شود، به همین دلیل در خرید و فروش ورق ورق استیل تزئینی نیز نرخ دلار دخالت دارد. نوسانات نرخ دلار در این حالت باعث تغییر قیمت ورق استیل تزئینی و مقاطع ساخته شده از آن می‌شود.

فولاد ضد زنگ 420

بنابراین در چنین شرایطی بهتر است تا برای خرید و آگاهی از قیمت ورق ورق استیل تزئینی از منابع معتبر استعلام قیمت کنید. در این راستا مرجع قیمت و پخش آهن آلات آیرومارت بهترین راه برای آگاهی از قیمت ورق استیل تزئینی و شرایط خرید است. جهت مشاوره و آگاهی از خدمات جانبی مجموعه کافی است تا با کارشناسان ما در بازرگانی آیرومارت تماس حاصل فرمایید.

فولاد ضد زنگ 316

در ویدئوی کنار صفحه تعدادی از سوالات متداول شما در خصوص نکات لازم برای خرید مقاطع ورق استیل تزئینی توسط تیم کارشناسی آیرومارت پاسخ داده شده است. ویدئو را مشاهده کنید و پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این خصوص مشاهده کنید.ورق استیل تزئینی

فولاد ضد زنگ 304

در بازار آهن آلات ورق ورق استیل تزئینی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول که از نورد شمش ورق استیل تزئینی به دست می‌آید، در تولید و ساخت قطعات مختلف فولادی نظیر بدنه آسانسور، کاربرد دارد. در واقع ورق استیل به دلیل ضخامت ناچیزی که در برابر طول و عرض دارد، از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. به همین خاطر دست تولید کننده برای ایجاد تغییر بسیار باز است و می‌تواند در مصارف متنوعی از ورق ورق استیل تزئینی  استفاده کند. ورق استیل براساس نوع کاربرد و حالت سطح به گروه‌های مختلفی دسته بندی می‌شوند. علاوه بر آن، قیمت ورق استیل در گروه‌های مختلف متفاوت است.

قیمت فولاد ضد زنگ 316

ورق استیل تزئینی

ورق استیل تزئینی

ورق استیل صنعتی براق از جمله کالاهای اساسی و پر مصرف در بازار آهن و فولاد به حساب می‌آید. این محصولات از فولاد زنگ نزن تولید می‌شوند و مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارند. کالاهای تولید شده از فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل (stainless steel) به طور خلاصه با پسوند استیل شناخته می‌شوند.

قیمت فولاد ضد زنگ 304

محصول ورق استیل را می‌توان از چند منظر دسته بندی کرد. برای مثال از دیدگاه کاربردی ورق استیل به دو دسته ورق استیل صنعتی و دکوراتیو تقسیم بندی می‌شود.

 

فولاد ضد زنگ 321

 • ورق استیل براق
 • ورق استیل مات
 • ورق استیل خشدار
 • گریدهای آلیاژی ورق استیل صنعتی
 • گرید آلیاژی این کالا از دیگر از عوامل موثر بر قیمت ورق استیل صنعتی است. به طور کلی تعداد زیادی آلیاژ استیل وجود دارد که گستره‌ی خواص وسیعی را در اختیار قرار می‌دهند.

سه دسته اصلی آلیاژهای استیل عبارتند از

استیل بگیر ، استیل نگیر و استیل نسوز.

استیل بگیر

خرید ورق استیل دکوراتیو

خرید ورق استیل دکوراتیو

استیل بگیر به دلیل خاصیت مغناطیسی که از خود بروز می‌دهد به این نام شناخته می‌شود. همچنین استیل نگیر دقیقا به دلیل عدم نشان دادن این خاصیت به این صورت نامگذاری شده است. پایداری فاز آستنیت در دمای محیط باعث بروز چنین ویژگی در فولاد می‌شود. استیل بگیر در استاندارد جهانی با کد 4XX مشخص می‌شوند.

استیل نگیر

استیل‌های معروف و پرکاربرد 304 و 316 در دسته محصولات نگیر قرار می‌گیرند. راه ساده تشخیص این نوع ورق استیل استفاده از آهنربا است. قیمت ورق استیل 304 و قیمت ورق استیل 316 صنعتی با توجه به نوع آلیاژ و موجودی بازار آن مشخص می‌شود.نوع نسوز این آلیاژها مقاومت بالایی به حرارت و دمای بالا دارند و معمولا برای کاربردهای دما بالا مورد مصرف قرار می‌گیرند. تمامی این گریدهای آلیاژی قابلیت تبدیل شدن به ورق دارند. اما اصلی‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها آلیاژ 304 در گروه نگیر و آلیاژ 430 در گروه بگیر هستند.

برندهای تولید کننده ورق استیل صنعتی

کارخانه تولید کننده یک محصول برند و شناسنامه آن محصول است و طبیعتا اعتبار یک برند بر کیفیت، میزان تقاضا و قیمت آن محصول اثرگذار است. قیمت ورق استیل صنعتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. ورق استیل معمولا تولید خارج کشور و از کالاهای وارداتی است. علی رغم پیچیدگی‌های تولید استیل در داخل کشور اقدامات موثری جهت تولید داخلی این کالا صورت گرفته است. به طوری که در کارخانه های فولاد آلیاژی یزد و اصفهان مقاطعی از استیل به صورت محدود تولید می‌شود. با این روند تا چند سال آینده شاهد حضور برندهای ایرانی ورق استیل در بازار خواهیم بود.

قیمت ورق استیل صنعتی مات

قیمت ورق استیل صنعتی مات به دلیل استحکام بالا در کنار خواص خوردگی برای صنایعی نظیر خودروسازی بسیار مناسب است. چرا که استفاده از ورق استیل براق برای بدنه خودرو مناسب نمی‌باشد. در واقع ورق استیل صنعتی مات در مواردی کاربرد دارد که انعکاس نور برای محصول عیب محصول می‌شود. بنابراین قیمت ورق استیل برای نمای بیرونی ساختمان، بدنه خودرو، ساخت کابین آسانسور و تجهیزات مورد نیاز در صنایع نفت و گاز بسیار حائز اهمیت است. ورق استیل از نظر حالت سطحی در سه گروه براق، مات و خش دار در بازار معامله می‌گردد.

عوامل موثر بر قیمت ورق استیل صنعتی مات

قیمت ورق استیل در این گروه از محصولات به عوامل متعددی وابسته است. شمش استیل، روش تولید، کیفیت، برند و هزینه انتقال همگی مجموعه عوامل است که بر روی قیمت ورق استیل صنعتی مات تاثیرگذار است. اما در ایران آنچه بیش از همه بر قیمت استیل تاثیر می‌گذارد، نرخ روز دلار می‌باشد. چرا که این محصول در زمره محصولات وارداتی قرار می‌گیرد. پس از آن میزان عرضه و تقاضا از مهمترین پارامترهای است که بازار استیل را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. هرگاه میزان عرضه و تقاضا در بازار تعادل نداشته باشد، قیمت ورق استیل دچار نوسان می‌شود.

قیمت ورق استیل دکوراتیو

ورق استیل دکوراتیو همان طور که از نامش پیدا است، در زیبا سازی سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولاد زنگ نزن یا stainless steel با دارا بودن مقادیری قابل توجهی از عناصر نیکل، کروم و تعدادی دیگر عنصر، قابلیت منحصر به فردی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارد. در واقع اصلی‌ترین عیب فولاد که مقاومت پایین به خوردگی است در این سری از آلیاژها رفع شده است. ورق استیل دکوراتیو تنها یکی از محصولات تولید شده از این جنس است. استیل گریدهای آلیاژی مختلف و متنوعی دارد. توجه کنید که قیمت ورق استیل در گریدهای مختلف، با هم فرق می‌کند.

ورق استیل دکوراتیو در رنگ‌های مختلف

نکته‌ای که در خصوص این کالا وجود دارد قابلیت ارائه در رگ‌های مختلف است. این موضوع و کیفیت رنگی که به شکل پوشش روی ورق اعمال شده از عوامل اثر گذار بر قیمت ورق استیل دکوراتیو است. از پوشش دهی فلزات مختلف روی ورق استنلس استیل رنگ‌های جذابی پدید می‌آید. معمولا از تکنولوژی PVD برای پوشش دهی ورق استیل استفاده می‌شود.

لیست این فلزات و رنگی که روی استیل ایجاد میکنند در زیر آورده شده است

 • تیتانیوم: طلایی
 • زیرکونیوم: رز گلد
 • زیرکونیوم غلیظ: قرمز
 • تیتانیوم و آلومینیوم: برنز رنگ
 • تیتانیوم و آلومینیوم غلیظ: آبی
 • تیتانیوم، آلومینیوم و کربن: مشکی
  فرآیند PVD در واقع لایه نشانی به کمک بخار فیزیکی است که در یک محفظه خلا انجام می‌شود. به همین دلیل فرآیند گرانی است.

 

حالت سطحی ورق استیل دکوراتیو

مشابه نوع صنعتی این کالا نیز به صورت براق، مات و خشدار تولید می‌شود. نوع براق یا میرور پوششی کامل آینه‌ای است به وفور در دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.در داخل کشور واحدهای فعالی این کالا را پوشش دهی می‌کنند. اما برخی کالاها به صورت فابریک و رنگ شده از کشور صادر کننده وارد کشور شده‌اند. طبیعتا قیمت ورق استیل دکوراتیو به دلیل متفاوت بودن کیفیت پوشش با هم فرق دارند. نوع مات نیز ظاهر منحصر به فردی دارد و برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح کالا در این حالت خطوط منظمی دارد که علاوه بر ماتی مانع جذب اثر انگشت هم می‌شود.

تولید کنندگان ورق استیل دکوراتیو

انواع ورق استیل دکوراتیو موجود در بازار ایران وارداتی است. کشورهای مختلفی از قاره‌های مختلف این محصول را تولید می‌کنند که محصولات برخی از آنها در بازار ایران یافت می‌شود. در حال حاضر برای اکثر محصولات استیل تولید کننده رسمی داخلی وجود ندارد. چالش اصلی فولاد سازی استیل در مرحله مذاب است. این فرآیند پیچیده و هزینه بر است. به همین دلیل به جز موارد معدودی که بازیافت استیل انجام می‌گیرد تولید خاصی از این نوع آلیاژ فولادی در ایران نداریم. اما انتظار میرود در آینده‌ای نه چندان دور واحدهایی مثل فولاد آلیاژی ایران در یزد و فولاد آلیاژی اصفهان اقدامات موثری در این زمینه انجام دهند.

قیمت تیرآهن 6 متری

همچنین کالای ورق استیل دکوراتیو رنگی به دو صورت در بازار یافت می‌شود. محصولاتی که در کارخانه مبدا پوشش داده شده‌اند و محصولاتی که در کارگاه‌ها در داخل کشور پوشش داده می‌شوند. به همین علت لازم است تا حین خرید ورق استیل دکوراتیو به این نکته توجه ویژه‌ای شود.همانطور که گفته شد در حال حاضر کالاهای مورد نیاز از کارخانه‌هایی در کشورهای مختلفی تامین می‌گردد. کارخانه‌های tisco چین،posco کره جنوبی،YC و YLS تایوان،Acerinox اسپانیا ، Columbus آفریقای جنوبی و برندهای معتبر دیگر تولیدکنندگان این کالای استیل موجود در کشور هستند.

قیمت تیرآهن 6

ورق استیل رنگی

ورق استیل رنگی

قیمت ورق استیل خش ‌دار به طور مستقیم از نرخ دلار تاثر می‌پذیرد. نبودن امکانات تولید آلیاژ استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن در داخل ایران باعث شده تا کشور در زمینه تامین این گروه از مقاطع فولادی به واردات متکی باشد. خصوصیت مقاومت به خوردگی عالی استیل در کنار مزیت‌هایی که در استفاده از مقاطع استیلی وجود دارد، باعث شده حتی با وجود بالا بودن قیمت، این گروه از محصولات در بخش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. در حقیقت هزینه‌ای که برای خرید استیل پرداخت می‌کنید،

قیمت تیرآهن 60

از هزینه تعمیر و تخریبی که به واسطه خوردگی ایجاد می‌شود، می‌کاهد. البته باید دقت کنید که احتمال خوردگی در مقاطع استیلی صفر نیست، بلکه در مقایسه با سایر آلیاژهای فولادی مقاومت بهتر و بالاتری دارند.در میان مقاطع مختلف ساخته شده با آلیاژ استنلس استیل، ورق‌ها پرکاربردتر هستند. براساس گرید آلیاژی، طرح و رنگ طیف گسترده‌ای از انواع ورق استیل تولید و در بازار آهن آلات عرضه می‌شود. ورق استیل خش ‌دار به عنوان یکی از انواع پر مصرف ورق زنگ نزن در بخش‌های مختلف کاربرد دارد.

قیمت تیرآهن 27

با تغییر مقدار عناصر سازنده مذاب استیل، مثل کروم، نیکل و مولیبدن می‌توان به گریدهای مختلفی از آلیاژ استیل دست پیدا کرد که هر کدام خواص متفاوتی از خود نشان می‌دهند. ورق‌های استیلی که در بازار ایران یافت می‌شوند عمدتا دارای گرید آلیاژی 304 و 430 هستند.در واقع ورق استیل خش ‌دار ورق استیلی است که سطح آن پرداخت شده است. به همین دلیل قیمت ورق استیل خش ‌دار از دو بخش هزینه تولید ورق استیل و دستمزد پرداخت سطح تشکیل می‌شود.

قیمت تیرآهن 20 فایکو

ترکیب شیمیایی این گروه از ورق‌های استیل از 8 درصد نیکل و 18 درصد کروم تشکیل شده‌است. حضور این مقدار نیکل در کنار کروم، باعث شده تا در گروه استیل‌های نگیر قرار گیرد. اصطلاح نگیر بودن به این معنا است که توسط آهنربا جذب نمی‌شود. همچنین این نوع ورق خش ‌دار، مقاومت به خوردگی بالایی دارد.

ورق استیل خش ‌دار 430

استیل 430 برخلاف استیل 304 در گروه استیل‌های بگیر قرار می‌گیرد. استیل بگیر به راحتی توسط آهنربا جذب می‌شود. این خاصیت با کم شدن مقدار نیکل و کروم در آلیاژ به وجود میآید. در ساختار استیل 430، مقدار 14 تا 18 درصد کروم و حداکثر 0.5 درصد نیکل وجود دارد. کم شدن منجر به کاهش مقاومت به خوردگی نیز می‌شود.

کاربرد ورق استیل خش ‌دار

گرچه حضور خطوط ریز و موازی بر روی سطح ورق استیل خش ‌دار از براق بودن آن می‌کاهد، اما جذابیت و زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. به همین جهت در تولید جواهرات، ساعت مچی و لوازم خانگی استفاده از این نوع ورق بسیار رایج است. مزیت دیگری که حضور شیارها بر روی ورق استیل خش ‌دار دارد، کمتر شدن انعکاس نور می‌‌باشد. این مسئله برای زمانی که ورق استیل خش ‌دار در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، مزیت محسوب می‌شود. به همین جهت ورق استیل خش ‌دار در بدنه خودرو، نمای ساختمان، محفظه آسانسور و تجهیزات تهویه هوا کاربرد دارد. هرچند علاوهبر مزایای ذکر شده نباید بالا بودن مقاومت به خوردگی استیل را فراموش کرد.

قیمت تیرآهن 24 فروش

خش‌های ایجاد شده بر روی ورق با وجود مزیت‌ها و ویژگی‌هایی که به ورق استیل اضافه می‌کند، از سوی دیگر می‌تواند به ضرر آن تمام شود. در صورت تماس ورق استیل خش ‌دار با مواد خورنده و یا یون کلرید، این مواد درون شیارها باقی می‌ماند و باعث خورده شدن ورق می‌گردد. برای پیشگیری از این مسئله و حفظ کیفیت ورق خش ‌دار به هنگام انتقال یک پوشش پلیمری بر روی ورق قرار می‌گیرد.ورق استیل تزئینی

روش تولید ورق استیل

پیش از بررسی قیمت استیل، بهتر است با نحوه تولید ورق با استیل آشنا شوید. برای تولید ورق استیل ابتدا باید اسلب‌های استیل یا فولاد زنگ نزن را آماده کرد. تولید اسلب می‌تواند درون کارخانه انجام شود یا از بازار خریداری شود. پس از تهیه ماده اولیه، دستگاه نورد آماده تولید ورق استیل می‌گردد. اسلب یا شمش استیلی با چند مرحله عبور از غلتک‌های فشاری نورد به استاندارد ضخامت ورق نهایی نزدیک می‌شود.بسته به نظر تولید کننده ورق استیل به صورت مات، براق و یا خشدار راهی بازار می‌گردد. بنابراین بسته به سطح مورد نظر پرداخت‌ها مختلفی بر روی ورق انجام می‌گیرد. هر کدام از این حالت‌های سطحی قیمت ورق استیل را تغییر می‌دهد. ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 24 اهواز

تعیین قیمت استیل و مقاطع ساخته شده با این آلیاژ به عوامل مختلفی بستگی دارد. مجموعه این عوامل به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر قیمت قطعات استیلی مثل قیمت ورق استیل تاثیرگذار است. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت استیل پرداخته خواهد شد.در نهایت ورق استیل به دو صورت برش خورده و یا کویل راهی بازار می‌شود.

قیمت تیرآهن 22 اهواز

از آنجا که شرایط تهیه و آماده‌سازی مذاب برای تولید شمش استیل دشوار است، می‌توان مهم‌ترین عامل موثر بر قیمت استیل را تهیه ماده اولیه دانست. برای آماده سازی مذاب استیل از کوره‌های اتمسفر خنثی که با کوره‌های متدوال ریخته‌گری متفاوت است، استفاده می‌شود. هزینه بالای چنین تجهیزاتی منجر به گران تمام شدن خرید شمش استیل می‌گردد.قیمت ورق استیل نیز به دلیل آن که با استفاده از بیلت تولید می‌شود، از قیمت ماده اولیه تاثیر می‌گیرد. بیلت استیل نوعی شمش فولادی است که طول زیاد و مقطع مربع یا دایره‌ای شکل دارد.

قیمت تیرآهن 20 اهواز

ورق با استفاده از روش نورد گرم یا سرد تولید می‌شود. خط تولید نورد از ردیف‌های غلتکی متعددی تشکیل شده است که ضخامت اسلب را مرحله به مرحله کم کرده تا به ضخامت نهایی ورق برسد. علاوه‌بر دستگاه نورد تجهیزات دیگری مثل دستگاه برشکاری و کوره پیشگرم نیز در فرایند تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید و نگهداری از این تجهیزات هزینه‌بر است. بنابراین هزینه‌های تولید و نگهداری از ماشین آلات در تعیین قیمت استیل لحاظ می‌شود.ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 24

گرچه ورق استیل مقاومت به خوردگی بالاتری در مقایسه با سایر ورق‌های فولادی دارد، اما در صورتی که در نگهداری مقاطع استیلی دقت نشود، دچار آسیب و خوردگی می‌شوند. در نتیجه ورق‌های استیل پس از تولید به صورت کویل یا برش خورده باید در شرایط استاندارد انبار نگهداری شود. این انبار چه در محل تولید باشد که در محل مصرف می‌تواند هزینه‌هایی را به دنبال داشته باشد. هزینه‌های انتقال ورق استیل خریداری شده به محل مصرف به مسافت و نحوه انتقال بار بستگی دارد.ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 50

این عامل چنان با اهمیت است که هنگام خرید مقاطع فولادی باید به محل کارخانه توجه داشت. اما حمل و نقل برای کالاهای استیلی اهمیت دوچندانی دارد. چرا که انتقال آن‌ها از خارج کشور به داخل، هزینه‌های اضافه‌تری را به دنبال خواهد داشت.البته توجه کنید که هزینه واردات برای تامین کنندگان بیشترین اهمیت را دارد. به همین خاطر شاید خریداران متوجه تاثیر آن بر قیمت استیل نشوند. در واقع این عامل تاثیر غیر مستقیم بر قیمت استیل خواهد داشت.ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 40

قیمت استیل پس از تبدیل دلار به ریال اعلام می‌شود. در نتیجه ممکن است قیمت مقطع استیلی بر اساس دلار ثابت باشد ولی نوسانات دلار باعث تغییر قیمت استیل بر اساس ریال شود.نوسانات دلار معمولا بسته به شرایط و اتفاقات سیاسی روز می‌باشد. گرچه نمی‌توان نوسانات ارز را به طور دقیق پیش‌بینی کرد، اما با مشورت با افراد باتجربه می‌توان بهترین قیمت استیل را برای خرید پیدا کرد.ورق استیل تزئینی

قیمت هر شاخه تیرآهن 30

عرضه و تقاضا مانند دو کفه ترازو هستند که با به هم خوردن تعادل یک کفه، بازار دچار نوسان خواهد شد. در واقع تا وقتی که میزان عرضه و تقاضا منطقی باشد، عوامل دیگری قیمت ورق استیل را کنترل خواهند کرد. اما به محض تغییر شرایط این عامل قیمت استیل را تحت اختیار خواهد گرفت.گاهی اوقات به دلایل مختلف مثل ثبات نداشتن قیمت‌ها، تامین کنندگان از عرضه ورق‌های استیل به بازار خودداری می‌کنند. در صورت افزایش تقاضا به دنبال این مسئله، بی شک شاهد سیر صعودی قیمت ورق استیل خواهید بود. توجه کنید که این اتفاق به صورت برعکس نیز می‌تواند رخ دهد که در آن صورت با روند نزولی قیمت‌ها مواجه‌اید. ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن نمره 30

کارخانه‌های بسیاری در سراسر دنیا در زمینه تهیه و تولید مقاطع استیلی مشغول به فعالیت هستند. در این میان برخی از تولیدکنندگان با ارائه استیل با کیفیت، به عنوان برترین تولید کننده در این مسیر شناخته می‌شوند. ویراج هند، کنیه ایتالیا، پوسکو کره و وای سی ایناکس تایوان از جمله کارخانه‌های به نامی هستند که با ارائه مقاطع استیلی با کیفیت نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. طیف گسترده‌ای از مقاطع استیلی که توسط این تولیدکنندگان به بازار عرضه می‌شود، در بسیاری از کشورها و قاره‌های مختلف به مصرف می‌رسند. لازم به ذکر است که تفاوت کیفیت در مقاطع تولیدی توسط این کارخانه‌ها باعث تفاوت قیمت ورق استیل ارائه شده توسط این کارخانه‌ها می‌شود. ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 30 اصفهان

پیچیدگی‌های تهیه مذاب استیل و نبود تجهیزات و امکانات در داخل کشور موجب روی آوردن به واردات استیل شده است. وابستگی خرید مقاطع استیلی به نرخ دلار موجب شده تا قیمت مقاطع استیلی با توجه به نوسانات ارز تغییر کند. بنابراین در شرایط فعلی بهتر است تا از مراجع معتبر قیمت استیل را پیگیری کنید.کارشناسان ما در بازرگانی آیرومارت آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه تهیه و تامین مقاطع فولادی و قیمت استیل هستند. ارتباط با کارشناسان آیرومارت بهترین گزینه برای استعلام قیمت ورق استیل و سایر مقاطع فولادی است. ورق استیل تزئینی ورق استیل تزئینی

قیمت تیرآهن 33

اقسام گوناگون ورق استیل از طریق ریخته گری های مکرر آلیاژ استنلس استیل به شکل های گوناگون به وجود می آیند که بعد از رسیدن به دمای معین شده توسط غلطک ها نورد شده و به ضخامت مورد نظر و طول و عرض استاندارد می رسند.

قیمت تیرآهن 32

 

 یا همان ورق زنگ نزن 304 که در استاندارد DIN آلمان به نام فولاد 1.4301 شهرت دارد که استیل 304 از انواع فولاد ضد زنگ آستنیتی نگیر است که قابلیت کشش و مقاومت به خوردگی بالایی دارد. این فولاد به علت نداشتن خاصیت مغناطیسی با نام ورق استیل نگیر 304 در بازار آهن نام برده می شود. ورق ضد زنگ 304 در تمامی اشکال تولید و عرضه می شود.

قیمت تیرآهن 300

  این ورق از پر کاربرد ترین نوع فولاد زنگ نزن نسبت به ورق های استنلس استیل محسوب می شود. این ورق به دلیل درصد کمی از کربن که در ترکیب شیمیایی خود دارا است،قابلیت بالایی در فرم دهی و همچنین سخت کاری و جوشکاری در عملیات حرارتی دارا است.

 

قیمت تیرآهن 36

ورق  304 نسبت به حالت سطحی شامل سه گروه ورق استیل 304 براق و مات و همچنین خشدار است.
ورق استیل 304 براق یا آینه ای نوعی از ورق استیل است که با انجام عملیات پولیش‌کاری بر روی سطح آن، سطح براقی ایجاد می‌شود. این ورق ها در مواردی کاربرد دارد که ظاهر و شکل کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

قیمت تیرآهن 30

ورق استیل 304 مات در قسمت هایی که ظاهر اهمیت زیادی ندارد و فقط خواص آن مثل مقاومت در برابر خوردگی و استوار بودن مهم می باشد، کاربرد دارد.ورق 304 خش دار توسط سنگ زنی ورق در جهت های معین و ثابت، تولید می‌ گردد. همچنین به علت شیارهایی که در سطح آن ایجاد شده ،آلودگی‌های روی سطح آن مشخص نمی‌شود. این نوع ورق جهت تولید جواهر و ساعت های مچی مورد استفاده قرار می گیرد.

 قیمت تیرآهن

آلیاژ استیل 304 از جمله پرکاربردترین فولادهای زنگ نزن در بازار است. این فولاد خواص انعطاف‌پذیری و جوشکاری بسیار خوبی دارا است و از همین رو به دلیل داشتن ساختار آستنیتی متعادل، بدون احتیاج به عملیات آنیل، تحت کشش زیادی قرار می گیرد.

 

قیمت تیرآهن 14

ازجمله مهم ترین کاربردهای این ورق ، در صنایع غذایی و در ساخت قاشق و چنگال است که علت استفاده از آن ها به دلیل قابلیت تمیزکاری و مقاومت به خوردگی نسبت به مواد شیمیایی و نیز مقاومت نسبت به ترکیب های اسیدی و سایش این نوع استیل را بسیار پرکاربرد کرده است.

قیمت تیرآهن 14 اصفهان

از مهم‌ترین کاربردهای دیگر می توان به تولید کارد و چنگال و ظروف آشپزخانه و همچنین سینک ظرف‌شویی و مبدل‌های حرارتی و مخزن های انتقال دهنده مواد شیمیایی اشاره کرد.

قیمت تیرآهن 14 دست دوم

همچنین ورق زنگ نزن 304 در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز و پتروشیمی و دارویی و… مصارف گوناگونی دارد. در تولید فریزر و تجهیزات و وسایل های معماری مثل نرده ها، صفحه های بافته شده یا حتی جوش داده شده و همچنین در معادن و فیلتراسیون آب و اتصال دهنده ها و فنر ها و… این ورق ها کاربرد دارد. با این تفاسیر نیاز است که در هنگام خرید این ورق‌ها راهنمای خرید ورق استیل را مطالعه کنید تا بهترین و ‌به صرفه‌ترین انتخاب را بر اساس نیاز خود داشته باشیم.

قیمت تیرآهن 16

ورق گالوانیزه چیست معمولا بزرگترین تهدید برای سازه‌های فولادی، رطوبت است. ساختمان‌های فلزی، در برابر صدمات یا آسیب‌هایی مانند آتش‌سوزی،
طوفان و باران‌های سیل‌آسا بسیار مقاوم هستند؛ با این حال اگر به خوبی پوشش داده نشوند، رطوبت در طولانی مدت باعث زنگ‌زدگی آن‌ها می‌شود.
ورق‌های گالوانیزه که کاربرد فراوانی در صنایع متفاوت دارند، به دلیل پوشش خاص خود دچار زنگ‌خوردگی نمی‌شوند؛ همین امر سبب گردیده تا این ورق‌ها
از محبوبیت خاصی برخوردار باشند. اما ورق گالوانیزه چیست و چه ساختاری دارد؟ در این مطلب قصد داریم به معرفی این محصول و بررسی عدم خوردگی
و زنگ‌زدگی آن بپردازیم.

قیمت تیرآهن 14 دست دوم مشهد

معمولا فولاد و آهن، از عناصری هستند که دچار خوردگی، زنگ‌زدن و در نهایت تضعیف و فروریختن می‌شوند. امروزه راه‌های مختلفی برای محافظت از سازه‌
های فولادی در این مشکل وجود دارند. فولاد گالوانیزه یکی از همین روش‌ها و اغلب بهترین روش برای اکثر سازه‌های فولادی محسوب می‌شود. اگر ورق
فولادی را با فلز «روی» پوشش دهند، ورق گالوانیزه ایجاد می‌شود. اگر پوشش روی از بین رود یا حتی شکسته شود، این ورق به هیچ وجه زنگ نخواهد
زد؛ همچنین بنا به دلایلی که در ادامه ذکر می‌کنیم استفاده از این ورق‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند، به همین دلیل قیمت ورق گالوانیزه اهمیت زیادی
دارد.

قیمت تیرآهن 14 اهواز

اما زنگ زدن فولاد چگونه انجام می‌شود و چه عواملی باعث این اتفاق می‌شوند؟ در این قسمت به عملیات زنگ‌زدگی فولاد اشاره می‌کنیم تا درک مفاهیم
مطلب ساده‌تر گردد. زنگ‌زدگی نام دیگر اکسید آهن می‌باشد و زمانی رخ می‌دهد که آهن یا آلیاژ حاوی آهن مانند فولاد برای مدت طولانی در معرض اکسیژن
و رطوبت باشد. با گذشت زمان اکسیژن با فلز در سطح اتمی ترکیب شده و ترکیب جدیدی به نام اکسید را تشکیل می‌دهد که باعث تضعیف پیوندهای فلز
می‌شوند.

ورق استیل

آب با شکستن مولکول اکسیژن به واکنش آهن با اکسیژن کمک می‌کند. در ابتدای واکنش، آهن الکترون‌های خود را به اکسیژن می‌دهد؛ سپس یون‌های
آهن با آب واکنش می‌دهند تا هیدروکسید آهن و هیدروژن تشکیل شوند. پس از این واکنش و با انجام اکسایش بر سطح یک جسم آهنی، آند شکل
می‌گیرد. در بخش دیگری از این سطح که آب و اکسیژن حضور دارند، کاتد تشکیل می‌شود. فرآیند صورت گرفته باعث شکل‌گیری یک سلول ولتایی یا
پیل ولتایی کوچک می‌شود؛ با حرکت آندها به سمت کاتدها زنگ خوردگی صورت می‌گیرد.


قیمت تیرآهن 18 اهواز

در فرآیند گالوانیزه کردن، عناصر فلزی در سطح میکروسکوپی تغییر و حفاظت یکنواختی را ایجاد می‌کنند. می‌توان گفت فرآیند‌های مختلف گالوانیزه کردن باعث
به وجود آمدن محصولات با ظاهر، ضخامت و دوام متفاوت می‌شود. در این بخش توضیح مختصری در مورد روش‌های تولید آن ارائه می‌دهیم.

قیمت ورق ck

روش حرارتی یا HOT-DIP-Galvanizing یعنی فرو بردن آهن یا فولاد در مخزنی از مذاب فلز روی (به منظور پوشش‌دهی) را گالوانیزاسیون با روش غوطه‌وری
گرم می‌گویند. پس از غوطه‌ور کردن فولاد در حمام فلز روی مذاب شده و خنک شدن آن، فولاد و روی به سختی به یکدیگر چسبانده می‌شوند و یک پوشش
محافظ بر روی فولاد ایجاد می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که استفاده از این فولادهای گالوانیزه یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه، پایدار و بادوام برای
محافظت از سازه فولادی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی باشد.

قیمت ورق ck15

گالوانیزاسیون به روش غوطه‌وری گرم از شیوه‌های پرکاربرد و قدیمی در برابر زنگ‌زدگی می‌باشد. محافظت از فولاد با ایجاد لایه‌ای محافظ بر روی آن انجام
می‌شود. در این روش فلز روی به عنوان آند قربانی عمل می‌کند، زیرا از آهن فعال‌تر است. باید توجه داشته باشید که شرایط حاکم بر محیط و ضخامت
روی بر محافظت از فولاد و آهن به منظور جلوگیری از زنگ‌زدگی تاثیر به‌سزایی را ایفا می‌کنند.


قيمت ورق cnc

پوشش‌های الکتروگالوانیزه به وسیله اعمال محلول فلز سولفات روی یا سیانید بر ورق‌ها و نوارهای فولادی به وسیله برق ساخته شده‌اند. در این روش،
ضخامت پوشش بسیار کمتر از روش گالوانیزه گرم بوده اما دارای سطح صاف‌تری است. در الکتروگالوانیزه پوشش محافظ سبک‌تر و نازک‌تر از روش قبلی
می‌باشد و می‌توان ضخامت آن را به طور دقیق کنترل کرد.

قیمت ورق ck10

لازم به ذکر است که در روش گالوانیزه گرم چون لایه بسیار ضخیمی از روی ایجاد می‌شود، رنگ‌آمیزی آن سخت خواهد بود؛ ولی در گالوانیزه آبکاری ورق
تولید شده دارای ظاهر براق و زیبایی بوده و رنگ کردن آن نیز ساده‌تر است. به همین دلیل فولاد مورد استفاده در بدنه خودرو با استفاده از الکتروپلات
محافظت می‌شود.


قیمت ورق ck70

پوشش روی مانع از رسیدن مواد خورنده به فولاد زیرین یا آهن می‌شود، از خوردگی فلزات جلوگیری کرده و مقاومت فولاد پوشش داده شده عمیقا
افزایش می‌یاید. یک پوشش گالوانیزه می‌تواند بیشتر از ۷۰ سال بدون تعمیر و نگه‌داری دوام بیاورد. روی تنها ماده‌ای است که همچین قابلیتی را به
فلز زیرین می‌دهد.فولاد گالوانیزه جایگزینمناسبی برای فولاد ضدزنگ است.اگر پوشش روی خراشیده شده و آسیب ببیند، همچنان از فولاد زیرین
محافظت شده و زنگ نمی‌زند.

قیمت ورق cnc

طول عمر طولانی: اگر ورق‌های گالوانیزه در محیط‌هایی که میزان خوردگی بالایی دارند مورد استفاده قرار گیرند، بین ۲۰ تا ۷۰ سال عمر می‌کنند. البته
این سال‌ها بستگی به میزان قرار گرفتن فولاد در برابر مواد خورنده دارد. هزینه کمتر: همان‌طور که گفته شد، روی مذاب با فولاد به خوبی به یکدیگر می‌
چسبند و محصولی بسیار بادوام را تولید می‌کنند؛ در نتیجه روش گالوانیزاسیون نسبت به سایر روش‌هایی که برای جلوگیری از زنگ‌زدگی استفاده
می‌شود، هزینه کمتری برای تعمیر و نگه‌داری دارد.

قیمت ورق ck60

شاید در مقایسه با سایر محصولات فولادی هزینه اولیه این محصول بالا به نظر برسد، اما اجرای آن به دلیل سرمایه‌گذاری بلندمدت (یعنی در طولانی
مدت نیاز به تعمیر و نگه‌داری ندارد)، بهترین گزینه برای اکثر پیمان‌کاران می‌باشد.  از آن‌جایی که باید سازه‌ها را به صورت سالیانه مورد بررسی قرار داد،
بنابراین روش بازرسی بسیار اهمیت خواهد داشت. ورق‌های گالوانیزه بدون نیاز به آزمایش خاصی، به راحتی و تنها از طریق چشم قابل بررسی هستند
و در آزمایش و تست کیفیت آن هزینه زیادی صرف نمی‌شود.

قیمت ورق ck75

گالوانیزه یکی از سخت‌ترین پوشش‌های محافظ موجود در بازار می‌باشد. این بدان معنی است که علاوه بر اینکه در برابر زنگ‌زدن مقاومت دارند، از آسیب‌های
زمان حمل و نقل نیز در امان هستند.سادگی در تمیزکردن: این محصولات را می‌توانید با آب قلیایی اسپری کرده و در صورت لزوم با یک پارچه نرم پاک کنید.
صرفه‌جویی در منابع: فولاد گالوانیزه یکی از محصولات بسیار با دوام و با پایداری بالاست. همان حمام مذابی که از آن برای تولید ورق گالوانیزه استفاده
ورق گالوانیزه چیست می‌شود را می‌توان بارها و بارها استفاده کرد.

قیمت  ورق قرص b12

زمان زیادی طول می‌کشد تا ورق گالوانیزه از بین برود یا زنگ بزند. همان‌طور که در بالا اشاره نیز کردیم، عمر مفید این ورق بین ۲۰ تا ۳۰ سال است؛ ولی
اگر خشک و دور از باران باشد (با هر روشی که تولید می‌شود)، می‌تواند برای همیشه سالم بماند. فولاد گالوانیزه‌ای که برای استفاده طولانی مدت در
فضای باز در نظر گرفته شده است باید از جنس فولاد گالوانیزه گرم (یا همان حمام مذاب فولاد با فلز روی) باشد که معمولا در محیط‌های مختلف تا حدود
ورق گالوانیزه چیست ۷۰ سال دوام می‌آورد.

قیمت ورق گرم b

البته می‌توان از رنگ کردن برای محافظت بیشتر ورق در محیط‌هایی که میزان زنگ‌زدن عناصر در آن‌ها بسیار بالاست یا به اصطلاح بسیار خورنده هستند، برای
افزایش طول عمر فولاد گالوانیزه استفاده کرد. البته باید دقت کنید که قبل از رنگ‌آمیزی حتما سطح آن تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی، از جمله نمک
ورق گالوانیزه چیست روی و هرگونه محلول کرومات باشد. این کار را می‌توان با استفاده از یک دستگاه شوینده و تهویه فلزی انجام داد.

قیمت ورق a285

آهنی است که با روی پوشانده شده باشد. این آهن ، حتی اگر پوشش آن هم شکستگی پیدا کند، از زنگ زدن محفوظ می‌ماند. ماهیت آهن گالوانیزه در
آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند بکار می‌رود و آهن به عنوان کاتد. روی در
آند اکسید می‌شود چون فلزی فعالتر از آهن است و دارای پتانسیل احیاء کمتری از آهن است و پتانسیل اکسید بیشتری از آن دارد. در حلبی ، بر روی آهن ،
ورق گالوانیزه چیست پوشش قلع بکار رفته است و عمل معکوس آهن گالوانیزه انجام می‌شود.

قیمت ورق abs

چون آهن فلزی فعالتر از قلع است و پتانسیل احیاء قلع بیشتر از آهن است و به عنوان کاتد در حلبی به کار می‌رود و آهن آند می‌شود. البته در صورتی
که پوشش قلع بشکند، خوردگی آهن در زیر این پوشش پیش می‌رود. علت استفاده از آهن گالوانیزه آهن گالوانیزه ، آهنی است که با روی پوشانده
شده باشد. خوردگی یا زنگ زدن آهن فقط در حضور اکسیژن و آب صورت می‌گیرد. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام می‌شود و آند
ورق گالوانیزه چیست را تشکیل می‌دهد و در جایی دیگر از سطح آن جسم که اکسیژن و بخار آب وجود دارد، کاهش انجام می‌شود و کاتد را تشکیل می‌دهد.

قیمت ورق a105

از آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت
وجود دارد، استفاده می‌شود. اصطلاح فولاد (Steel) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراهند، بکار می‌رود. خواص
ورق گالوانیزه چیست فولاد به درصد کربن موجود در آن ، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد.

قیمت ورق a537

 • ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می شود.
 • ورق های رول فرم گالوانیزه با ضخامت های ۱۸/0 تا ۶ میلیمتر و با دو عرض ۱۰۰ سانتیمتر و ۱۲۵ سانتی-متر تولید می شوند.
 • ورقهای فابریک گالوانیزه هم به دو صورت فابریک ۲۰۰۰×۱۰۰۰ میلیمتر و فابریک ۲۵۰۰×۱۲۵۰ میلیمتر تولید میشوند .
 • وزن عمومی رول ها بسته به عرض رول یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین ۵ تا ۷ تن میباشد.
 • فولاد گالوانیزه ( Galvanized Steel) به فولاد پوشش داده شده توسط روی گفته می‌شود .

قیمت ورق a4

قیمت ورق bicycle

قیمت ورق bicycle

وجود گل (Spangle ) به دلیل وجود ناخالصی در روی هنگام کریستال شدن روی مذاب بر روی ورق سرد (روغنی) می باشد. علت تولید کالاهای بدون گل
به دلیل مسایل زیست محیطی می باشد و در آینده تمامی کالاهای گالوانیزه بدون گل خواهد بود. در کل سه نوع گل وجود دارد: مدل بی گل (Zero Spangle)
ورق گالوانیزه چیست ، مدل گل ریز (Minimum Spangle) و مدل گل دار (RegularSpangle).

قیمت ورق agt

گالوانیزه گرم فرایندی است که طی آن قطعات تولید شده پس از غوطه وری در مذاب روی پوششی از روی خالص و یا آلیاژ روی آهن که با پیوندهای متالورژیکی
(فلزی) به فلز پایه ( آهن ) متصل میگردد. در حال حاضر این فرایند به دو صورت گالوانیزه تر و خشک انجام میشود. در گالوانیزه تر، مخلوط کلرید آمونیاکی روی
در سطح مذاب پاشیده می شود و قطعات پس از انجام مراحل آماده سازی مستقیماً و همزمان با آغشته شدن به فلاکس وارد مذاب می شود. در گالوانیزه
ورق گالوانیزه چیست از انجام مراحل آماده سازی در محلول کلرید آمونیاکی روی قرار گرفته و پس از آغشته شدن در خشک کن و در ادامه درون مذاب قرار میگیرند.

قیمت ورق dc04

تاریخچه استفاده از گالوانیزه به سال ۱۷۲۴ باز میگردد. زمانی که یک شیمی دان فرانسوی به نام Melouin در آکادمی رویال فرانسه یک روش پوشش
روی مذاب بر روی آهن را توصیف نمود. در سال ۱۸۳۶ دیگر شیمی دان فرانسوی Sorel این موضوع را ادامه داد . وی برای پوشش دادن آهن توسط روی
ابتدا آن را نه بار در اسید سولفوریک تمیز کرد وسپس توسط فلاکس کلرید آمونیم آن را آغشته و در مخزن روی مذاب قرار داد تا اولین قطعه فولادی
ورق گالوانیزه چیست گالوانیزه شکل گیرد.

قیمت ورق mdf

 • آبکاری روی (Zinc plating) ( روش الکترو شیمیائی)
 • پاشش مکانیکی روی (Sherardizing) ( روش گرمایش پودر روی در درام )
 • پاشش گرمایی روی (Zinc spray) (روش پاشش گرد روی از طریق گرمای سوختن )
 • پوشش با رنگ های غنی از روی (Zinc rich paint)

قیمت ورق 

حمام گرم از سود ( حدود ۹۰ درجه سانتیگراد ) و یا ترکیبات خاص چربی گیر معمولاً در اولین ایستگاه فرایند گالوانیزه برای پاک کردن سطوح قطعات از رنگ
، روغن ، گریس و هر گونه ترکیبات الی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. ترکیبات دیگری که سطح را آلوده میکند و در این مرحله زدوده نمیشود را در مرحله
بعدی ( اسید شوئی) میزدایند. کلیه سطوح قطعه از لحاظ زدوده شده رنگ باید بطور دقیق کنترل شوند، بعضی از انواع رنگها ممکن است به راحتی زدوده
نشده و نیاز به انجام عملیات مکانیکی ویژه مانند سند بلاست کردن باشد . نیازمند است قطعاتی که قرار است گالوانیزه شوند درحین فرایند اویزان نگه
ورق گالوانیزه چیست داشته شوند .

قیمت ورق  e

به این منظور باید اسبابی تدارک دیده شود که قطعات را در مراحل آماده سازی و غوطه وری به طور معلق بتواند جابجا نماید. این نکته را نباید از خاطر دور
کرد که هر گونه آلودگی مانند علائم با رنگ ، گریس ، روغن و … قبل از شروع مراحل آماده سازی از سطح قطعات زدوده شود. نحوه قرارگیری و منافذ
داخلی قطعات باید به نحوی باشد که محلول های شستشو و مذاب روی قادر باشد در تمام نواحی قطعه جریان یابد. اجزاء سازه ها در هنگام طراحی
باید به نحوی پیش بینی گردد ناحیهای بن بست نباشد تا هوا، محلول های شستشو( چربی گیر، اسید و فلاکس ) و در نهایت مذاب به آن دسترسی
ورق گالوانیزه چیست نداشته باشد.

قیمت ورق ek2

قطعات در این مرحله به منظور برداشتن زنگ ، پوسته و سایر اکسید های فلزی در حمام اسید کلریدریک غوطه ور میشوند. سطح فولاد میبایست بطور کامل
از این آلودگی ها زدوده گردد تا مذاب روی قادر گردد با فولاد بطور کامل واکنش دهد زنگ زدگی عمیق و سنگین را ممکن است نتوان به راحتی با روش اسید
ورق گالوانیزه چیستشوئی برطرف کرد، به همین دلیل شاید لازم باشد از سایر روشهای مکانیکی به منظور تمیز کردن سطح قبل از اسیدشوئی استفاده کرد.

قیمت ورق egt

آهنی که روی آن فلز روی آغشته شده باشد ورق گالوانیزه گفته می شود و به این فرآیند، گالوانیزه گویند. میزان پوشش روی بر روی ورق بر اساس جرم
فلز روی آن ها متفاوت است در محدوده 100 الی 350 گرم بر متر مربع قرار دارد. . ورق گالوانیزه به دو صورت رول فرم و فابریک تولید می شود. ورق رول
ورق گالوانیزه چیست ضخامت گوناگون است که از ضخامت 18/0 میل الی 6 میل با دو عرض 100 سانتی متر و 125 سانتی متر در بازار موجود می باشد.

قیمت ورق eفلوت

همچنین ورق فابریک گالوانیزه با اندازه های 2000*1000 میلی متر و 2500*1250 میلی متر تولید می شود. وزن هر ورق رول گالوانیزه با توجه به عرض و
ضخامت آن حدود 5 الی 7 تن می باشد.ورق گالوانیزه از لحاظ شکل گیری کریستال (گل) گالوانیزه بر روی ورق بسته به سرعت سرد نمودن ورق و مقدار
ورق گالوانیزه چیست روی به سه دسته بدون گل، گل ریز و گل درشت تقسیم بندی می شود.

قیمت ورق epdm

پوششهای گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد
ورق گالوانیزه چیست را در برابر صدمات محیطی و خورندگی، محافظت نمایند.

قیمت ورق ecco

پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها، جاهای کوچک و فرورفتگیها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند. در این
ورق گالوانیزه چیست زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد.

قیمت ورق frp

پوشش گالوانیزه را به راحتی و بدون نیاز با هیچ آزمایش مخربی و تنها از طریق چشم می توان کنترل و بازرسی نمود. (در شرایط خاص که نیاز به ارائه
ورق گالوانیزه چیست تضمین برای کنترل کیفیت است، نیاز به آزمایشهای مخرب می باشد.)

قیمت ورق fr

ورق گالوانیزه چیست در صورتی که نیاز باشد از ورق گالوانیزه در محل استفاده شود، در این حالت نیاز به صرف زمان برای آماده سازی سطح، رنگ
ورق گالوانیزه چیست کردن و یا بازرسی نخواهد بود .

قیمت ورق های frp

ورق گالوانیزه چیست پروسه گالوانیزه وابسته به شرایط آب و هوائی نمی باشد.

قیمت ورق a283 gr c

در صنعت تولید انواع ورق و فلز, معمولا ورق گالوانیزه به فولاد گالوانیزه اطلاق می شود. ورق گالوانیزه, ورق های فولادی معمولی است که در روی آن از
روکش فلز روی استفاده شده است تا در برابر خوردگی مقاوم باشد. فولاد معمولی از آهن ساخته شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت ،
ورق گالوانیزه چیست به صورت باران یا رطوبت محیط زنگ می زند. با گذشت زمان ، زنگ زدگی باعث ایجاد حفره و سوراخ در فولاد می شود.

قیمت ورق a516 gr 70

در ورق گالوانیزه, گالوانیزه یک پوشش فلز روی است که از طریق یک فرآیندی بر ورق های فولادی با آهنی اعمال می شود که در آن ورق فولادی از حمام
روی مذاب عبور می کند.فلز روی مایع به فولاد یا آهن متصل می شود و در دو طرف ورق یک لایه محافظ ایجاد می کند. ورق فولادی سپس می تواند به
قسمت تمام شده بچرخد زیرا پوشش روی در طول چرخش فلز پوسته پوسته نمی شود و لایه برداری نمی شود. قسمت نهایی در برابر خوردگی و بدون
هیچگونه نقاشی یا پوشش اضافی یا ثانویه مقاومت می کند و باعث می شود ورق های گالوانیزه اقتصادی ترین فرآیند برای محافظت از فولاد در برابر
ورق گالوانیزه چیست خوردگی باشد.

قیمت ورق m

ورق گالوانیزه به دو شکل رول فرم و فابریک در کارخانه ها ساخته می شود . ورق گالوانیزه های رول فرم از ضخامت ۱۸ صدم میلی متر تا ۶ میلی متر بررخوردار
نوع ورق گالوانیزه بدون گل، ورق گالوانیزه گل ریز و ورق گالوانیزه گل درشت تقسیم می شود. این سه نوع ورق گالوانیزه در شکل گیری کریستال (گل) گالوانیزه
بر روی ورق متفاوت هستند که شکل گیری کریستال ها به سرعت سرد نمودن ورق و میزان روی استفاده شده در فرآیند گالوانیزاسیون وابسته است و تغییر
ورق گالوانیزه چیست می کند.

قیمت ورق high gloss

می توان گفت که ورق گالوانیزه درسال ۱۷۴۲ ، زمانی که یک شیمیدان فرانسوی به نام ملوین در یک سمینار اقدام به ارائه روشی برای پوشاندن آهن با
فروبردن آن در مذاب روی نمود،قدم به عرصه نهاد. در سال ۱۸۳۶ سورل که او نیز یک شیمیدان فرانسوی بود ، روشی دیگر را برای پوشش آهن با روی
پیشنهاد داد به این صورت که پس از تمیز نمودن اولیه آن با اسید سولفوریک و فرو بردن آن درفلاکس کلرید آمونیوم ، حاصل می شد . پروسه گالوانیزه،از
ورق گالوانیزه چیست موجود برای محافظت از خوردگی در ۱۴۰ سالی که پشت سر نهاده ایم ، موفقیت های تجاری انکار نشدنی کسب نموده است.

قیمت ورق hdf

 1. هزینه کمتر
  در عملیات گالوانیزه کردن ورق های آهنی و اجرای روش های ضد خوردگی، حداقل هزینه مصرف می شود.
 2. مقرون به صرفه بودن
  هزینه تعمیرات و نگهداری محصولات گالوانیزه به دلیل وجود پوشش محافظ، به مراتب کمتر از سایر محصولات فلزی است.
 3. دوام و طول عمر بالا
  ورق گالوانیزه چیست پوشش های ایجاد شده بر روی ورق های گالوانیزه بسیار بادوام بوده و در حدود 20 تا 30 سال تخمین زده شده است.
 4. دوام بالای پوشش (کوتینگ)
  پوشش ایجاد شده بر روی ورق ها، به دلیل دارا بودن یک ساختار متالورژی خاص، مقاومت بالایی در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.
 5. اعتبار جهانی محصولات
  تمامی محصولات گالوانیزه تحت استانداردهای جهانی تولید می شوند؛ این خود دلیل اعتماد بالای مشتریان به این محصولات است.
 6. پوشش کامل سطح
  تمام زوایای موجود در سطح ورق ها، مانند زوایا، گوشه ها، منافذ و فرورفتگی ها، توسط این فرآیند ایمن خواهد شد.
 7. محافظت خودکار سطح در برابر آسیب های محیطی
  به دلیل اینکه پوشش روی، در فولاد نفوذ می کند و تمام منافذ ریز فولاد را می پوشاند، این پوشش خواهد توانست سطح فولاد را در برابر تنش های محیط محافظت ورق گالوانیزه چیست کند.
 8. بازرسی و نظارت آسان
  پوشش های ورق های گالوانیزه به راحتی و بدون نیاز به تست های مخرب، و تنها از راه بازرسی چشمی قابل کنترل است. البته در شرایط خاص و با نظر متخصص ورق گالوانیزه چیست بازرسی، نیاز به انجام تست های مخرب خواهد بود.

قیمت ورق hpl

عملیات جوشکاری ورق گالوانیزه نسبت به آهن معمولی معمولا دارای دشواری و پیچیدگی های بسیاری است. در هنگام جوشکاری گاز ها و بخارهایی
حاصل میشود که سمی و بسیار خطرناک خواهد بودکه اگر به طور طولانی مدت انجام شود باعث بیماری های حاد ریوی خواهد شد. توصیه می شود
هنگام جوشکاری این نوع از ورق ها از ماسک استفاده شود و همینطور مدت زمان جوشکاری برای هر شخص در روز به مدت ۴ ساعت باشد و حتما از
ورق گالوانیزه چیست تجهیزات استاندارد استفاده نماید.

قیمت ورق a36

یکی از روش‌های محافظت از خوردگی گالوانیک است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ ( که معمولا فلز روی است) انجام می شود.
در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت می‌شود. این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است. میزان مقاومت ورق گالوانیزه متناسب با
ورق گالوانیزه چیست ضخامت آن است. این روش یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های محافظت فولادها در محیط‌های خورنده است.

قیمت ورق a283

روش های متفاوتی برای گالوانیزه نمودن فولاد و ورق های فلزی وجود دارد، از بهترین و اقتصادی ترین روش های گالوانیزه نمودن ورقهای فلزی، غوطه وری
ورق آهنی یا فولادی در حوضچه مذاب فلز روی است میزان پوشش گالوانیزه (ضخامت روی ) بر روی ورق ها و سایر مقاطع فولادی متفاوت است. میزان
ورق گالوانیزه چیست پوشش گالوانیزه ورق ها بر اساس جرم پوشش فلز روی (ZN) آنها تعیین می گردد. که می تواند از 100 تا 350 گرم بر متر مربع باشد

قیمت ورق a516

مصارف ورق گالوانیزه بیشتر در مواردی است که ورق در معرض رطوبت قرار داشته و امکان خوردگی و زنگ زدن ورق وجود دارد. مثلا در پوشش سقف های
شیروانی، گلخانه ها و پوشش های بیرونی ساختمان ها بیشتر از این ورق ها استفاده می شود. در ادمه به برخی از کاربرد های معروف ورق گالوانیزه را بیان می کنیم.

قیمت ورق a516 اکسین

 • پانلها و تابلوهای برق، سينی کابل
 • برخي از قطعات لوازم خانگی و تجهيزات آشپزخانه
 • مخازن
 • مجراهاي هوا و دودكش ، ناودان ها و لوله ها
 • بدنه و سقف سوله ها و سالن ها
 • تولید لوازمی مانند لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه و …
 • پوشش سقف های شیروانی، گلخانه ها و پوشش های بیرونی ساختمان ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست