قیمت فولاد

قیمت فولاد وابسته به عامل های مختلفی چون ترکیبات، ابعاد و تامین کننده آن قیمت فولاد است. با تغییر درصد عناصر، ترکیب آن ها متفاوت و در نتیجه قیمت فولادها نیز شامل تغییراتی می شود. دو عنصر فسفر و گوگرد از عناصر گران هستند که مقادیر کمی از آنها در فولادها استفاده می شود. با تغییر در ترکیبات قیمت فولاد کاربرد و خصوصیات آن ها متفاوت میشود و یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت فولادها کاربرد و خصوصیات آنهاست.

قیمت فولاد

 

ابعاد فولادها در میلگردهای فولادی، تسمه، ورق، لوله و پروفیل ها در بعضی موارد باعث تغییر در قیمت واحد آن ها می شود که علتآن پیچیدگی در تولید آن هاست. در برخی از قیمت فولاد ها قیمت آن قیمت فولاد در ورق و میلگرد متفاوت است. در میلگرد ها در سایز های برزگ قیمت فولاد افزایش میابد. دز انواع ورق، ورق هایی که ضخامت آن ها کمتر از 1mm باشد افزایش قیمت چشمگیری دارند. در حال حاضر با توجه به قیمت ارز ممکن است یک فولاد در یک ابعاد به دلیل تفاوت در زمان خرید و قیمت ارز قیمت تمام شده آن با همان فولاد در همان ابعاد متفاوت باشد.

عامل دیگر افزایش قیمت فولاد برند تولید کننده آن است. تولید کننده های اروپایی مانند آلمان ایتالیا و اوکراین از جمله کشورهایی هستند که فولاد آن ها کیفیت و قیمت بالایی دارند. هند، چین و ایران هم از تولید کنندگان فولاد هستند که چینی ها در سال های اخیر تلاش بسزایی در بالا بردن کیفیت محصولات خود داشتند.

فولاد 1.7380

 که در دسته فولادهای مقاوم به حرارت قرار دارد کاربردهای زیادی دارد. قیمت فولاد به روش های مختلفی تقسیم میشود که در زیر به آن اشاره می کنیم.

 • ترکیبات شیمیایی مانند قیمت فولاد کربنی، قیمت فولاد کم آلیاژ، فولاد زنگ نزن
 • روش کوره الکتریکی و open hearth بر اساس روش تولید
 • روش ساخت، مانند نورد گرم ، نورد سرد
 • شکل محصول مانند ورق، لوله، میله، صفحه و….
 • روش اکسیژن زدایی مانند فولاد آرام ،نیمه آرام، جوشان و …

فولاد 1.7380

 

 • ریزساختار مانند فریتی، پرلیتی، مارتنزیتی
 • استحکام مورد نیاز
 • عملیات حرارتی مانند بازپختی، کوئنچ و تمپر
 • کیفیت محصول مانند فولاد با کیفیت آهنگری
 • بر اساس کاربرد مثل فولاد فنر، قیمت فولادساختمانی، قیمت فولاد ابزار
 • در حال حاضر، استانداردهای ملی، منطقه ای و بین المللی بسیاری وجود دارند که سیستم نامگذاری مخصوص به خود را دارند.

فولاد مقاوم به حرارت 1.7380

فولاد مقاوم به حرارت 1.7380 که خیلی از کاربران آن را به اختصار به نام فولاد 7380 میشناسند با واحد فروش کیلوگرم و در قطرهای مختلف تولید میشوند تا نیازهای مختلف کاربران را تامین کنند. فروشگاه شهر آهن ارائه دهنده انواع فولاد 1.7380 میباشد. محل بارگیری این فولاد در کارخانه است.
شهرآهن مفتخر است فولاد آلیاژی 1.7380 مقاوم به گرما و حرارت بالا را تحت عنوان فولاد آلیاژی یزد و فولاد آلیاژی اسفراین به شما عرضه کند که در حال حاضر به قیمت یکسانی به فروش میرساند.

قیمت فولاد 1.7380

قیمت فولاد 1.7380 را به صورت دقیق و روزانه در سایت ما مشاهده نمایید. این قیمت هر روز به روزرسانی میشود تا اطلاعات دقیق در دسترس کاربران قرار بگیرد. شهر آهن فولاد 1.7380 را به قیمت مناسبی به مشتریان عرضه میکند . آخرین به روزرسانی های قیمت فولاد 1.7380 را در سایت فروشگاهی شهر آهن روزانه مشاهده کنید.این فولاد به دلیل مقاومت خوب در برابر گرما و دمای بالا ، استحکام بالایی دارد.

میلگرد 1.7380

میلگرد 1.7380 به دلیل داشتن میزان بالایی از کروم و نیکل ، مقاومت در برابر حرارت و خوردگی دارد. همچنین وجود عنصر کربن در ساختار آن، استحکام و سختی نیز به سطح آن افزوده است. به طور کلی میلگردهای مقاوم به حرارت، در برابر پوسته پوسته شدن ، تنش های حرارتی و خوردگی مقاوم هستند و غالباً در محیط های تنش زا مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت میلگرد 1.7380

قیمت میلگرد 1.7380 را به همراه خواص، مشخصات و کاربرد این محصول را در سایت شهرآهن، مرکز تخصصی خرید و فروش فولادهای آلیاژی و صنعتی بررسی نمایید. جهت انجام سفارش ، دریافت مشاوره و خرید میلگرد 1.7380 نیز می توانید با  حاصل نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید.

قیمت ورق استیل

استیل یا همان فولاد ضدزنگ حاوی حداقل 11% کروم است. وجود کروم در ترکیب فولاد موجب افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی شده و مقاومت آن در برابر حرارت را نیز افزایش می‌دهد. محصولات استیل ماندگاری بسیار بالایی دارند و در برابر خوردگی و فرسودگی مقاوم هستند. در مقایسه با فلزات کربنی، استیل دچار لک، خوردگی یا زنگار نمی‌شود و علاوه بر ظاهر زیبا و استحکام بالا، در برابر ضربه نیز مقاوم است. این فلز دارای خواص ضد باکتریایی است و به‌راحتی ضدعفونی و پاکسازی می‌شود.

ورق و صفحه استیل

ورق‌ها و صفحه‌های استیل ازجمله بهترین مصالح برای ساخت سازه‌ها و ابزاری هستند که نیازمند خواص ضد اکسیداسیون می‌باشند. تنها تفاوت میان ورق‌ها و صفحات استیل در ضخامت است. به‌طورکلی، ضخامت صفحات استیل بیش از 6 میلی‌متر است، درحالی‌که ورق‌های استیل با ضخامت کمتر از 6 میلی‌متر تولید می‌شوند و هرچه فلز نازک‌تر باشد، عدد گیج مربوط به آن بزرگ‌تر خواهد بود.

متداول‌ترین گریدهای

متداول‌ترین گریدهای فولاد ضدزنگ، 304، 316 و 410 هستند. بااین‌حال، قیمت ارزان، انعطاف بالا، ماندگاری و مقاومت بالا در برابر خوردگی ازجمله عوامل اصلی برای اعمال گسترده‌تر گریدهای 304 و 304L هستند. 316 بهترین گرید برای محیط‌های دریایی و ساحلی است، زیرا مقاومت این گرید در برابر خوردگی بر گریدهای دیگر برتری دارد.قیمت فولاد

کاربردهای ورق‌های استیل

ورق‌های استیل دارای مقاومت کششی و ماندگاری بالایی هستند و ظاهری استثنایی دارند. ازاین‌رو، استیل برای تولید و ذخیره‌سازی مواد خوراکی بسیار مناسب است زیرا تأثیری بر طعم مواد خوراکی نداشته و خاصیت ضدزنگ آن از ایجاد خوردگی در زمان تماس با مواد خوراکی اسیدی جلوگیری می‌کند. استیل به‌راحتی تمیز و ضدعفونی می‌شود؛ این خاصیت برای تمامی محیط‌های استریل، ازجمله محیط‌های پزشکی، بسیار ضروری است. قیمت فولاد

ورق‌های استیل

ورق‌های استیل (شناخته‌شده با نام محصولات نورد سرد) را می‌توان به‌صورت اشکال مختلف برای ساخت لوازم آشپزی، ازجمله گریل، ظرفشویی، قابلمه و اجاق‌گاز طراحی کرد. این ورق‌ها ظاهری زیبا به سطح یخچال، فریزر، کابینت‌ها و ماشین‌های ظرف‌شویی می‌دهند. ورق‌های استیل به‌صورت قطعات صاف یا نوارهای پیچیده در دسترس هستند و برای ساخت پلاک خودرو و حتی پایه لامپ نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند. قیمت فولاد

 

دیگر کاربردهای ورق‌ها و صفحه‌های استیل

پردازش و بررسی مواد خوراکی
مخازن ذخیره‌سازی
مبدل‌های حرارتی
محفظه‌های برقی
ظروف مورداستفاده برای فرآیندهای شیمیایی قیمت فولاد

نوار نقاله

معایب ورق‌های استیل یکی از معایب اصلی استیل یا قیمت فولاد ضدزنگ آن است که به‌راحتی خراشیده می‌شود. حتی در صورت مراقبت زیاد در زمان ساخت و استفاده از محصول، ممکن است به‌مرورزمان شاهد ظهور خراش بر سطح استیل باشید. این خراش‌ها معمولاً سطحی و صوری هستند؛ بااین‌حال، جلوگیری از خراشیده شدن سطح ورق‌های استیل تقریباً غیرممکن است.

معماری و ساختمان‌سازی

از سوی دیگر، قرار گرفتن اجسام سنگین بر سطح ورق‌های استیل یا وارد شدن ضربه‌های شدید به سطح ورق موجب فرورفتگی و گودی سطح ورق خواهد شد. توجه داشته باشید که این مورد اغلب در ورق‌های استیل مشاهده می‌شود و نرده‌ها، دروازه‌ها یا سطوح شیب‌دار استیل معمولاً از مقاومت بیشتری در برابر ضربه برخوردار هستند.

ورق استیل 316 چه تفاوت هایی با 304 و 430 دارد؟

ورق استیل 316 در مقابل مواد شیمایی از جمله الکل ،اسید ،و موادی که باعث پوسیدگی آهن میشوند و یا بهتر است بگوییم هیچ اثر مخربی روی این نوع ورق ندارند. برای دکوراسیون آشپزخانه های صنعتی از چه نوع ورق استیلی استفاده میشود؟
از ورق استیل 314 براق استفاده میشود که مورد تایید وزارت بهداشت نیز میباشد.

قیمت استیل مات ،خش دار،براق و آجدار چه تفاوتی دارند؟

درجه بندی قیمت ها به ترتیب در رده اول مات ،خشدار،براق و آجدار میباشندورق‌های استیل یا قیمت فولاد ضدزنگ در دسته مصالح مقاوم در برابر خوردگی قرار دارند. علاوه بر این، ورق‌های استیل از قدرت کشسانی و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. خواص ضدزنگ، ضد میکروبی و زیبایی این ورق‌ها باعث شده از ورق‌های استیل برای تولید تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های پردازش مواد خوراکی نیز استفاده شود. علاوه بر این از ورق‌های استیل در ساخت‌وساز نمای داخلی ساختمان و تجهیزات آشپزخانه نیز استفاده می‌شود.

قیمت ورق استیل

ورق استیل بر پایه آهن تولید می شود با این تفاوت که بسیار عناصر متغیر در ساخت آن استفاده می شود و همین عناصر موجب می شود تا میزان مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری، استحکام و … افزایش یابد. قیمت ورق استیل در انواع گریدها در ادامه این نوشته آورده شده است.

قطعات و تجهیزات دریایی

یکی از عناصر مهم موجود در ورق های استیل، منگنز می باشد. منگنز سرعت خنك شدن بحراني را کاهش می دهد به همين خاطر نقطه تسليم و استحكام نهايي افزايش پیدا می کند. وجود منگنز موجب افزایش قابلیت های آهنگری و جوشکاری می شود و به شدت سختی قیمت فولاد را افزایش می دهد . منگنز به دلیل ساختار اتمی از ترکیب شدن گوگرد با آهن جلوگیری می کند.

ورق استیل در گرید های مختلف

شرکت تجارت فلز تامین کننده ورق استیل در گرید های مختلف را دارد، در ادامه این صفحه میتوانید قیمت ورق استیل را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید. همچنین خرید و فروش ورق استیل در تجارت فلز انجام می گیرد. از ورق استیل در بیشتر صنایع، مانند کارخانه های صنایع غذایی، ساخت بدنه خودرو، قیمت فولاد تانکر های حمل مواد شیمیایی و … استفاده می شود.

گریدهای مختلف و قیمت ورق استیل

نسبت به کاربرد های مورد نیاز، میزان عناصر و نوع عناصر نیز متغیر می باشد در نتیجه این ورق دارای گریدهای
مختلفی است. قیمت فولاد

ورق استیل 304

که به دلیل نداشتن خاصیت مغناطیسی به استیل نگیر نیز معروف است. این ورق دارای مقاومت به خوردگی مناسب، شکل پذیری خوب بوده و قابلیت جوشکاری دارد. در نتیجه از آن در تولید سینک ظرف شویی، لوازم آشپزخانه و … استفاده میشود.قیمت فولاد

ورق استیل 304

عناصر موجود در ورق 304، کربن و منگنز و سیلیسیم و فسفر و گوگرد و نیکل می باشد. استحکام کششی استیل 304 برابر 515 مگا پاسکال و نقطه تسلیم برابر 205 مگا پاسکال است. ورق 304 دارای دانسیته 7900 کیلوگرم بر متر مکعب است و مدول الاستیسیته این متریال 193 می باشد.قیمت فولاد

ورق استیل 316

دارای عناصر کروم و نیکل می باشد در نتیجه این عناصر، خاصیت ضد خوردگی ایجاد می کند. قیمت ورق استیل 316 از قیمت ورق استیل 304 گران تر می باشد. این اختلاف قیمت به علت وجود عنصر مولیبدن در آن می باشد. این عنصر موجب افزایش سختی و مقاومت در برابر خوردگی استقیمت فولاد

عناصر موجود در استیل 316

عناصر موجود در استیل 316، کربن و منگنز و سیلیسیم و فسفر و گوگرد و نیکل می باشد. تفاوت این متریال با 304، وجود عنصر مولیبدن می باشد. اين عنصر به طور معمول با عناصر ديگر آلياژ مي شود. در قیمت فولاد كروم _ نيكل دار و فولاد منگنزدار سبب ريز دانه سازي می شود و باعث بهبود قابليت جوشكاري مي‌شود و نقطه تسليم و استحكام نهايي را بالا می برد. با ازدياد درصد موليبدن جوش پذيري می يابد.قیمت فولاد

استیل 316

استحکام کششی استیل 316 برابر 515 مگا پاسکال و نقطه تسلیم برابر 205 مگا پاسکال است.ورق استیل 316 دارای دانسیته 8000 کیلوگرم بر متر مکعب است و مدول الاستیسیته این متریال 193 می باشد.قیمت فولاد

 

ورق استیل 321

این ورق به ورق استیل زنگ نزن نیز معروف است. در این محصول مقادیری عنصر تیتانیوم موجود است. در نتیجه عنصر تیتانیوم در آن موجب می شود تا مقاومت به خوردکی از سطح مرزدانه های موجود در ریز ساختار ها نیز افزایش یابد.قیمت فولاد

ورق استیل 321

خرید و فروش ورق استیل 321 به صورت رول و شیت در انجام می پذیرد. این ورق به دلیل وجود عنصر تیتانیوم، از قیمت ورق استیل 304 گران تر است.عناصر موجود در استیل 321، کربن و منگنز و سیلیسیم و فسفر و گوگرد و نیکل و تیتانیوم می باشد. ترکیب این متریال همانند استیل 304 است و تنها تفاوت این متریال وجود عنصر تیتانیوم می باشد.قیمت فولاد

استحکام کششی استیل 321 برابر 515 مگا پاسکال و نقطه تسلیم برابر 205 مگا پاسکال است. ورق استیل 304 دارای دانسیته 7900 کیلوگرم بر متر مکعب است و مدول الاستیسیته این متریال 193 می باشد.قیمت فولاد

 

ورق استیل 316Ti

این محوصل دارای عنصر Ti در این ورق مس است. عنصر Ti در به علت اندازه زره کوچک در مرزدانه ها جای میگیرد و موجب افزایش مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون می گردد. همچنین این ورق در دما های بین 600-900 درجه سانتی گراد دارای خواص بهتری می باشد.قیمت فولاد

 

ورق استیل 410 و 420 و 430

خرید ورق 410، 420، 430 و فروش ورق 410، 420، 430 در تجارت فلز با پایه ترین قیمت ورق استیل های موجود در بازار انجام می شود و قیمت ها به صورت روزانه و لحظه ای در اختیار قرار می گیرد.قیمت فولاد قیمت فولاد

ورق استیل 410

عناصر اصلی این نوع استیل، کروم و مولیبدم می باشد که دارای مقاومت به خوردگی می شوند. اما مقاومت به خوردگی استیل سری 400 از مقاومت به خوردگی استیل های سری 300 کمتر می باشد. در نتیجه قیمت ورق استیل سری 400 از استیل سری 300 کمتر می باشد.قیمت فولاد قیمت فولاد

ورق استیل  430

استیل 410 مقاوم در برابر سایش می باشد اما در مقابل خوردگی مقاومت پایین تری دارد. استیل 420 دارای قابلیت پولیش بالا می باشد و از استیل 400 در صنایع دکوراسیون استفاده می شود. قیمت فولاد قیمت فولاد قیمت فولاد

ورق 309

ورق 309 و 310 دارای مقاومت به حرارت بسیار بالایی می باشند. در نتیجه به ورق نسوز 309 و ورق نسوز 310 نیز معروف است. به این ورق ها، ورق آستنیتی نیز گفته می شود. عناصر اصلی تشکیل دهنده ورق استیل نسوز، 26 درصد کروم و 20 درصد نیکل می باشد.

 

ورق 310

از ورق استیل 309 و 310 در محیط های دما بالا استفاده می شود. ورق نسوز در دمای 300 تا 1250 دارای مقاومت در برابر اکسیداسیون می باشد به همین دلیل در سینی های پخت چینی، بدنه اصلی کوره القایی، از این نوع استیل استفاده می شود.از ویژگی های برجسته در استیل نسوز، عدم پوسته شدن و عدم اکسید شدن در دمای بالا می باشد. تولید ورق نسوز به وسیله شمش های استیل با عناصر گفته شده انجام می گیرد

ورق استیل 316 | قیمت و فروش ورق استیل 316

ورق استیل 316 دومین استیل رایج از خانواده قیمت فولاد های ضد زنگ است.خواص مکانیکی و فیزیکی آن همانند قیمت فولاد 316 است و از مواد مشابهی تشکیل شده است. تفاوت اصلی میان این دو این است که ورق استیل ضد زنگ ۳۱۶ حاوی 2 تا 3 درصد عنصر مولیبدن است که سبب افزایش و بهبود خواص مکانیکی و استحکام در دمای بالا می شود و همچنین مقاومت به خوردگی آن را نسبت به ورق استیل 316 افزایش می دهد.

موارد کابرد فولاد یا استیل 316

 • تجهیزات آماده سازی مواد غذایی به ویژه در محیط های کلرایدی
 • نیمکت و تجهیزات آزمایشگاهی
 • پنل معماری ساحلی، نرده ها
 • اتصالات قایق
 • ظروف شیمیایی، از جمله در حمل و نقل
 • مبدل های حرارتی
 • صفحه های بافته شده یا جوش داده شده برای معادن و فیلتراسیون آب
 • اتصال دهنده ها
 • فنرها

فولاد سردکار و توضیحاتی در مورد ساختار و ویژگی ها

بر اساس طبقه بندی انواع قیمت فولاد به 4 دسته اصلی تقسیم می شود.

 • فولاد کربن
 • فولاد آلیاژی
 • فولاد ضدزنگ
 • فولاد ابزار

مورد ساختار و ویژگی ها

هرکدام از این قیمت فولاد ها ویژگی ها و خواص خاص خود را دارند و بسته به خواص مختلفشان هرکدام برای ساخت یک چیز خاص ااستفاده می شوند.همنگونه که می دانید قیمت فولاد از هز نوعی که باشد از کربن و آهن تشکیل شده است و این میزان کربن و آهن به کار رفته در ان است که مشخص می کند این نوع فولا برای چه کاری مناسب است.

فولاد سردکار

همانگونه که می دانید در صنایع از انواع مختلفی از قیمت فولاد استفاده می شود. یکی از اناع این قیمت فولاد ها فولاد سردکار است. این نوع فولاد دارای درصد کربن زیادی بوده و برای اینکه در هنگام حرارت دید ن مقاومت و حالت پذیری ان بهتر شود آن را با عناصر دیگری مانند کروم، تنگستن و منگنز ترکیب می کنند.

فولاد سردکار خود به سه دسته مختلف تقسیم می شود

 • فولاد سرد شونده در هوا (گروهA)
 • فولاد با مقادیر کربن بالا (گروه D)
 • فولاد سخت شونده در روغن (گروهO)
 • فولاد سخت شونده در آب (گروهW)
 • فولاد مقاوم در برابر ضریه (گروهS)
 • فولاد گرمکار (گروهH)

فولاد سخت شونده در هوا:

این حرف لاتین نشان دهنده اختصاری روشی است که برای سرد کردن قیمت فولاد  استفاده می شود که در ادامه هرکدام از آنها را بررسی خواهیم نمود.این نوع قیمت فولاد حاوی مقادیری منگنز، کروم و مولبیدن می باشد که باعث می شود فولاد را در دمای بسیار بالا به راحتی و بدون آسیب دیدن خنک کرد . این نوع فولا چون در هوا خنک و سخت می شود مقاومت بسیار بالایی داشته و دچار آسیب و شکستگی نمی شود

فولاد با مقادیر بالای کربن:

در این نوع قیمت فولاد 2.5 درصد کربن و 1.5 درصد کروم به کار رفته است که بر اساس میزان کربن استفاده شده در آن به دسته های D1و D2و D3 تقسیم می شود.که نوع D3 آن ضعیف تر بوده و به تنها در هوا سرد نمی شود و برای سرد شدن به روغن نیاز دارد. و در نتیجه سختی ان کمتر و احتمال شکنندگی ان بالاتر است.ویزگی اصلی قیمت فولاد های گروه D این است که در حرارت بالا به راحتی نرم شده و شکل پذیری آنها بالاست این نوع قیمت فولاد بیشتر برای تولید ابزار های جلا دادن و پرداخت مورد استفاده قرار میگیرد.

فولاد سخت شونده در روغن:

این نوع قیمت فولاد دارای بالاترین میزان کربن در بین تمام انواع دیگر است و همین ویزگی باعث می شود که قطعه های خیلی کوچک آن نیز به راحتی در روغن سرد شده و بسیار سخت می شوند.مهم ترین خاصیت قیمت فولاد های گروه O این است که در ذمای معمولی در مقابل ساییده شدن مقاومت بالایی دارد اما ایراد بزرگ آنها این است که در دمای بالا به سختی نرم شده و شکل پذیری پیدا می کنند که این به دلیل بالا بودن میزان کربن آنهاست.

فولاد سخت شونده

از این نوع قیمت فولاد برای تولید ماشین الات و دستگاه برش زنی استفاده می شود. این نوع مولاد معمولا برای ساخت قالب های توخالی و ابزار های اندازه گیری استفاده می شود.. از مزیت های این قیمت فولاد پایین بودن قیمت آن نسبت به انواع دیگر قیمت فولاد است که دلیل آن نیز پایین بودن میزان کربن آن است.

فولاد سخت شونده در آب

این نوع قیمت فولاد با اینکه مقادیر زیادی کربن دارد اما قیمت آن نسبتا پایین است زیرا نمیتوان حرارت زیادی به ان وارد کرد. این نوع قیمت فولاد با اینکه سختی و مقاومت بالایی دارد اما به همان میزان شکنندگی بیشتری هم دارد. بنابراین بهتر است برای سرد کردن به جای روغن با اب سرد شوند یا کمتر دجار شکنندگی شوند.

فولاد مقاوم در برابر ضریه (گروهS)

ویژگی اصلی این نوع قیمت فولاد  این است که در برابر ضربه هم در دمای بالا و هم در دمای پایین مقاوم است.میزن کربن موجود در آنها کم است و مقاومت بسیار خوبی دارند اما ضعف آنها در پایین بودن مقاومتشان در مقابل سایش است.از این مدل قیمت فولاد معمولا در تولید دستگاه بخارپز، مته حفاری و دستگاه برش استفاده می شود.

فولاد گرمکار (گروهH)

این نوع فولاد برای برش در دمای بالا استفاده می شود. کربن موجود در آنها متوسط بوده و مقاومت بالایی در دمای بالا از خود نشان می دهد.. از این مدل فولاد در ریخته گری، آهنگری و ابزار برش استفاده می شود.

تفاوت فولاد سردکار با فولاد گرمکار

فولاد گرمکار همانگونه که از اسم آن مشخص است در دمای بسیار بالا (حدود 316 درجه سانتیگراد) مورد استفاده قرار می گیرد این فولاد ها به دلیل میزان کم کربن که د انها وجود دارد در دمای بالا به راحتی نرم شده و برای اینکه هنگام شرد شدن به آن شوک حرارتی وارد نشده و دچار شکستگی نشود مقادیری وانادیم به ان اضافه می کنند. قیمت فولاد گرمکار خود به دو دسته تقسیم می شود عنصر اصلی دسته اول تنگستن و دسته دوم مولیبدن است .

قیمت فولادکه میلیبدن دارد نسبت به قیمت فولاد که در آن تنگستن به کار رفته است در مقابل شوک حرارتی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. فولاد های گرمکار معمولا برای ساخت آلیاژ های آهنی و غیر آهنی استفاده می شود.

ویژگی های فولاد گرمکار می توان به این موارد اشاره کرد

مقاوت بالا استحکام بالا مقاومت بالا در برابر ضربه مقاومت بالا در برابر ساییدگی مقاومت در برابر شوک های حرارتی بالا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست