خرید فولاد نسوز

خرید فولاد نسوز انواع آن از چه عناصری تشکیل شده‌اند و چه ویژگی‌هایی دارند؟این‌ها از جمله سوالاتی است که برای علاقه‌مندان به فعالیت در زمینه خرید فولاد نسوز ایجاد می‌شود. می‌دانیم انتخاب دقیق و مطمئن نوع خرید فولاد نسوز ، نیاز به اطلاعات تخصصی درباره مهم‌ترین ویژگی‌ها، کارایی و در نهایت بررسی قیمت دارد.

خرید فولاد نسوز

خرید فولاد نسوز

خرید فولاد نسوز

فولاد نسوز در اشکال مختلف میلگرد، ورق، لوله و توری نسوز شناخته شده که از ترکیب آهن، کربن و عناصر آلیاژِی دیگر تولید می‌شود. این محصول صنعتی یکی از انواع استنلس استیل است که این خانواده، به علت داشتن عنصر کروم و نیکل در آلیاژ خود به خاصیت مقاومت به خوردگی و حرارت معروف هستند.

سرتیترها

  • فولاد نسوز چیست؟
  • انواع فولاد نسوز
  • گریدهای متداول خرید فولاد نسوز نسوز
  • علت مقاوم بودن در دمای بالا
  • کاربردهای فولاد نسوز
  • جمع‌بندی

فولاد نسوز چیست؟

فولاد نسوز (Heat resistant Steel) در اشکال مختلف میلگرد، ورق، لوله و توری نسوز شناخته شده که از ترکیب آهن، کربن و عناصر آلیاژِی دیگر تولید می‌شود. همان‌طور که اشاره شد، این محصول صنعتی یکی از انواع استنلس استیل است که این خانواده به علت داشتن عنصر کروم و نیکل در آلیاژ خود به خاصیت مقاومت به خوردگی و حرارت معروف هستند.

استحکام سایشی

در این نوع از خرید فولاد نسوز  که خواصی همچون ضد‌زنگ بودن و استحکام سایشی در کنار مقاومت به حرارت مطرح است، برای کاربردهایی که ویژگی نسوز بودن مهم باشد، کروم حداقل چهار درصد و هر چقدر به سمت کاربرد با الویت ضد زنگ بودن پیش می‌رویم، حداقل درصد کروم ۱۱ است. لازم به ذکر است، میزان کربن در این گروه حداکثر ۰/۲۰ درصد تعریف شده که برای کاربردهای ضد‌زنگ بودن این درصد کاهش یافته

 

نمایی از ورق زنگ نزن نسوز

در این مقاله به بررسی خرید فولاد نسوز نسوز که یکی از انواع استنلس استیل است و در چند گرید خاص به اشکالی همچون میلگرد، توری و ورق نسوز در کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد، در قالب سوالات مطرح شده، پرداخته می‌شود.

 

انواع فولاد نسوز

قبل از بررسی گریدهای متداول استیل نسوز بهتر است به چهار دسته کلی این خرید فولاد نسوز که ترکیب و در نتیجه خواص مختص خود را دارند، خانواده فولاد نسوز و زنگ نزن، مجموعا ۶۱ گرید مطابق با استاندارد آمریکایی AISI-SAE دارند؛ بعضی از این گریدها که به چهار گروه کلی تقسیم می‌شوند، با کاربرد نسوز بودن مورد استفاده قرار می‌گیرند و در قسمت انواع استیل نسوز به آ‌ن‌ها پرداخته می‌شود

فولاد آستنیتی

این نوع خرید فولاد نسوز زنگ نزن و نسوز، دارای عنصر نیکل بالاتر از بقیه است؛ از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به انعطاف‌پذیری بالا، استحکام کششی بالا و خاصیت مقاومت به خوردگی بالاتر از بقیه نوع‌ها اشاره کرد. خرید فولاد نسوز  آستنیتی گریدهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ را شامل می‌شود و استحکام حرارتی بالاتری نسبت به سری‌های ۴۰۰ در درجه حرارت‌های بالای ۵۴۰ درجه سانتی‌گراد را دارد.

فولاد مارتنزیتی

این گروه شامل سری ۴۰۰ می‌شوند و کلا کروم عنصر اصلی مجموعه است. در همه دماها مغناطیسی هستند و از خصوصیات برازنده آن‌ها می‌توان به مقاومت به سایش، خراش و شکل‌دهی خوب اشاره کرد. آن‌ها در دماهای بالا نمی‌توانند همانند خرید فولاد نسوز نیمه آستنیتی مقاومت به حرارت نشان دهند و مناسب نیستند؛ چون در دماهای بالا، حالت نرمی یا پیرشدگی به علت تشکیل فاز آستنیتی استحاله یافته یا باقی‌مانده رخ می‌دهد.

خرید فولاد نسوز فریتی

 

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

این گروه نیز بعضی گریدهای سری ۴۰۰ را شامل می‌شود و بسیار برای مقاومت به خوردگی و پوسته شدن در درجه حرارت بالا مناسب‌اند که این به علت تعادل مقداری کروم و کربن و عدم رشد فاز آستنیتی در دماهای بالاست.

خرید فولاد نسوز سخت رسوبی

این گروه خود سه زیرگروه دارند؛ سختی رسوبی آستنیتی، نیمه آستنیتی و مارتنزیتی یا مارجینگ سه زیرگروه آن هستند که تفاوت آن‌ها در ساختار و در نتیجه خواص است. گریدهای سختی رسوبی آستنیتی دارای کم‌ترین مقاومت حرارتی بین خرید فولاد نسوز این گروه در دمای محیط هستند و بین آن‌ها نیمه آستنیتی مقاومت به حرارتی بهتری دارد.

 

گریدهای متداول فولاد نسوز

با وجود این که برای تولید فولاد نسوز می‌توان از ۱۶ گرید استفاده کرد، در ادامه پرکاربردترین گریدهای فولاد نسوز به همراه ترکیب شیمیایی و خواص در دمای اتاق و دماهای بالا در ادامه آورده شده است

 فولاد نسوز 309 و 309S

این دو گرید هم‌خانواده با دمای ذوب ۱۴۰۰ الی ۱۴۵۵ درجه سانتی‌گراد، در گروه خرید فولاد نسوز آستنیتی کروم- نیکل‌دار قرار دارند. بر اساس ترکیب شیمیایی آن‌ها در جدول دو، بالاترین درصد متعلق به کروم است و بعد از آن نیکل بیشترین مقدار را دارد که البته نسبت به گریدهای دیگر که در ادامه معرفی می‌شوند، مقدار نیکل بالاتر است.

گرید 309 و 309S

این گروه مقاومت به خوردگی زیادی در دماهای بالا دارند و نوع 309 در صورت استفاده به صورت دائم، تا دمای ۱۰۹۵ درجه سانتی‌گراد و در حالتی که استفاده در شرایط دمای متناوب گرم و سرد باشد، مقاومت به اکسیداسیون سطحی آن تا دمای ۱۰۱۰ درجه سانتی‌گراد پیش می‌رود.

ترکیب شیمیایی فولاد نسوز گرید 309

در راستای شناخت بیشتر این محصول آلیاژی فولاد می‌توان اشاره کرد که خواص مکانیکی گرید 309 و S309 استیل نسوز در دمای محیط برای اشکالی مانند ورق، تسمه، صفحه، میله و سیم در جدول سه نشان داده شده و با توجه به آن مقاومت کششی و در مجموع استحکامش در اشکال مختلف بالاست؛ پس انتظار می‌رود برای مصرف آن در مواردی همچون قطعات کوره، قطعات موشک و هواپیما و مبدل‌های حرارتی، قیمت ورق استیل با توجه به پر هزینه بودن تولید این محصول نسوز و کاربرد حساس آن، بالا باشد.

جدول بررسی خواص مکانیکی اشکال مختلف فولاد نسوز گرید 309 در دمای محیط

و حال اگر به بررسی خواص کششی و دوام گرید 309 و S309 فولاد نسوز در جدول چهار بپردازیم، پی می‎بریم که با افزایش دما تا حدود ۹۸۰ درجه سانتی‌گراد استحکام استیل نسوز طبیعتا کاهش می‌یابد و البته نسبت به انواع دیگر فولاد وضعیت بهتری دارد.

 بررسی خواص کششی فولاد نسوز گرید 309 در دماهای بالا

گرید 310 و 310S: این دو گرید نیز دارای دمای ذوب ۱۴۰۰ الی ۱۴۵۵ درجه سانتی‌گراد هستند. 310 و S310 در گروه آستنیتی کروم- نیکل‌دار قرار دارند و درصد عناصر جدول پنج نیز گواه بر این حقیقت است. این گرید فولاد نسوز عموما برای کاربردهای درگیر با گازهای گوگرد در دماهای بالا استفاده می‌شوند و استحکام بالایی دارند.

جدول ترکیب شیمیایی فولاد نسوز گرید 310

گرید 310 و S310 استیل نسوز همانند گرید 309 و S309، در دمای محیط برای اشکالی مانند ورق، تسمه، صفحه، میله و سیم در جدول شش نشان داده شده و با توجه به آن مقاومت کششی و در مجموع استحکامش در اشکال مختلف بالاست و فرق چندانی در دمای محیط از این حیث، بین این دو گرید با مقایسه جدول سه و شش وجود ندارد.

 بررسی خواص مکانیکی اشکال مختلف فولاد نسوز گرید 310 در دمای محیط

در جدول هفت همان‌طور که نشان داده شده است، وضعیت استحکام کششی با افزایش دما کاهش می‌یابد، اما با کمی مقایسه دقیق‌تر این جدول و جدول چهار، استحکام گرید310 و S310 استحکام بالاتری دارد. این دسته عموما برای مبدل‌های حرارتی، الکترودهای جوشکاری، قطعات جت هواپیما، مشعل‌ها و تجهیزات احیای روغن، تجهیزات شیمیایی و جعبه‌های آنیل استفاده می‌شوند.

جدول بررسی خواص کششی فولاد نسوز گرید 310 در دماهای بالا

گرید 314: این گرید از مقاومت به حرارت بالایی نسبت به سایر گریدها برخوردار است و همان‌طور که در جدول هشت دیده می‌شود، حداکثر درصد کربن، کروم و برخی دیگر متفاوت باقی گریدها می‌باشد.

ترکیب شیمیایی فولاد نسوز گرید 314

با توجه به جدول ۹، گرید 314 فولاد نسوز در اشکال مختلف ورق، میله و سیم که می‌تواند به شکل توری استنلس استیل هم باشد، در کاربردهایی همچون مشعل‌های روغن، قطعات موتور موشک و هواپیما، تجهیزات فرآیندهای شیمیایی می‌تواند نقش مفیدی داشته باشد.

علت مقاوم بودن در دمای بالا

عنصر کروم در حد ۱۲ درصد، تا دمای ۷۵۰-۸۰۰ درجه سانتی‌گراد، کروم بیشتر (۱۵-۱۷ درصد) تا ۸۵۰-۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد و مقدار ۲۰-۳۰ درصد تا ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد مقاومت در برابر اکسایش و استحکام حرارتی را تضمین می‌کند. با وجود کروم، فولادهای نسوز در برابر اکسایش در دمای بالا، مقاومت بسیار خوبی دارند؛

اجزای کوره‌

به همین دلیل در جعبه‌های سمانتاسیون، اجزای کوره‌هایی که در دمای بالا کار می‌کنند، بویلر صنعت نفت و لوله‌های بخار کاربرد دارند. بنابراین کروم اساسی‌ترین و موثرترن عنصر در این فولادها به شمار می‌رود و باعث جذابیت این فولادها در صنایع با دمای بالا شده است.

مقاوم ساختن

فولاد نسوز33

فولاد نسوز33

با این حال، در برخی مصارف به خصوص، برای دستیابی به استحکام بالا و مقاوم ساختن این فولادها مقادیر کمی از عناصری مانند وانادیوم تا ۰/۷ درصد، آلومینیوم تا کمتر از ۰/۳۵ درصد و تنگستن تا ۰/۶ درصد نیز به ترکیب اصلی اضافه شده تا بتواند مقاومت در دمای بالا این ترکیب را بهبود ببخشد؛ ولی اصلی‌ترین ترکیب برای مقاومت در برابر حرارت، عنصر کروم و نیکل با نسبت تعیین شده است.

کاربردهای فولاد نسوز

استیل نسوز در پره‌های توربین گازی و بخار، ساخت دیگ‌های بخار، گرم‌کننده‌ها، پیچ و مهره‌های مقاوم در برابر خزش، مخازن تحت فشار، مهندسی راکتور، ساخت محفظه‌های عملیات حرارتی، لوله‌های هدایت کننده بخار، شاسی‌های قرارگیری شمش برای کوره‌های نورد، جداره‌های داخلی کوره‌های ذوب فلزات، مشعل‌های روغن، تجهیزات احیای روغن، قطعات موتور موشک و هواپیما، تجهیزات فرآیندهای شیمیایی و الکترودهای جوشکاری استفاده می‌شوند.

مشخصات فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ دارای مشخصات مطلوب زیادی است که می توان در کاربردهای ساختمانی از آن بهره جست. مقاومت در برابر خوردگی و عمر طولانی، ساخت سازه های نازک تر و با دوام تر را محقق می سازد. امکانات زیاد از جمله شکل، رنگ و فرم را در عین سخت بودن، تمیز بودن، سازگار و تجدید پذیر بودن در اختیار معماران قرار می دهد. میزان مصرف فولاد ضد زنگ در طی 20 سال گذشته با نرخ رشد شدید 5 درصد افزایش پیدا کرده است و از نرخ رشد بقیه مواد اولیه پیشی گرفته است.

ساخت سازه های نازک تر

نرخ رشد استفاده فولاد ضد زنگ در صنعت ساختمانی حتی بیشتر هم بوده است، نه فقط به خاطر پیشرفت شدید در چین. تخمین زده شده است که چیزی حدوده 4 میلیون تن فولاد ضد زنگ برای استفاده در صنایع ساختمانی در سال 2006 در تمام دنیا مصرف شده است، این یعنی 14 درصد از تمام مقدار فولاد مصرف شده جهان در سال.

فولاد در صنعت ساختمانی

اختلاف زیادی بین سهم کشورها در استفاده از فولاد در صنعت ساختمانی وجود دارد، در چین بیش از 20 درصد از فولاد ضد زنگ به این بخش اختصاص داده می شود در حالیکه در آلمان این مقدار کمتر از 7 درصد است. فولاد ضد زنگ به طور سنتی از سال 1920 در نمای خارجی و سقف سازی مورد استفاده قرار می گرفته است.

صنعت فولاد ضد

این مقاله سعی دارد تا آخرین پیشرفت های تکنولوژی در صنعت فولاد ضد زنگ را که توانسته استفاده این فولاد در ساخت و ساز تخت تاثیر قرار دهد به طور خلاصه بیان کند. کاربردهای جدید که در طی 20 سال گذشته پدیدار شده اند توصیف شده است. زمینه های تحقیق که نیازمند پاسخ به بازار کنونی و چالش های تدارکات می باشد مورد بحث قرارگرفته است. سرانجام فرصت های جدید که ناشی از حرکت به سوی توسعه پایدار است توضیح داده شده اند.

تولید و ساخت

تولید کنندگان فولاد ضد زنگ دائما در حال ارتقا فرایند تولید با هدف کاهش هزینه ها، کاهش آلایندگی، کم کردن زمان تحویل به مشتری و افزایش کیفیت هستند. این پیشرفت ها به کنترل هزینه های تولید در عین وابستگی به محدودیت های تعیین شده از سوی مواد اولیه کمک کرده است.

صنعت فولاد ضد

شاید برجسته ترین پیشرفت های اخیر که بخش صنعت فولاد ضدرا متاثر کرده است استفاده از گرید دوبکلس برای کاربردهای وابسته به ساختمان است، که ترکیبی از قدرت بیشتر نسبت به فولاد های آستنیتی( و همچنین بیشتر فولاد های کربنی) با مقاومت در برابر خوردگی یکسان یا بیشتر ارائه می دهد.

لوله مانیسمان

دولایه (دوبلکس) پتانسیل فوق العاده ای برای گسترش طراحی سازه های آینده دارد، باعث کاهش اندازه و در نتیجه سازه ای سبک تر می شود. شایان ذکر است که آنها همچنین دارای قابلیت چکش خواری خوبی هستند، استحکام بالاتر آنها منجر به شکل پذیری محدودتر در مقایسه با آستنینتی ها می شود.

تنش ترک خوردگی

مقاومت در برابر خورگی درجه دوبلکس 1.4462 دقیقا مثل درجه 1.4401 است. گرید 1.4462 که دارای عیار بیشتری است مقاومت بیشتری هم در برابر خوردگی دارد به خصوص در برابر تنش ترک خوردگی. قمیت بالای نیکل باعث شده است که تقاضا ها بیشتر به سمت دوبلکس های نازک تر با مقدار کمتر نیکل برود مانند گرید 1.4162.

مقاومت گریده

میزان مقاومت خوردگی گرید 1.4162 بین مقدار مقاومت گریده های 1.4301 و 1.4401 است. در حال حاضر قیمت آن کمی از گرید 1.4301 کمتر هم هست.همچنین به خاطر اینکه معمولا در داخل ساختمان استفاده می شوند. استفاده از بعضی گریدهای فریتی که برای پوشش ساختمان و تولیدات سازه ای مناسب تر هستند اخیرا گسترش پیدا کرده است.

انواع لوله مانیسمان

برای مثال در طی 10 سال گذشته در فرانسه گرید 1.4510 به طور گسترده ای برای سیستم سقف قلع اندود شده استفاده شده است. این پوشش نازک قلع اندود در طی زمان به زنگار مات خاکستری تغییر پیدا میکرد. در طی 20 سال گذشته پیشرفت های چشم گیری در زمینه فرآیند تولید و روکش صورت گرفته است که معمولا از دل نیازهای دقیق معماری برای یک پروژه خاص بیرون آمده است.

فولاد زنگ نزن

دامنه روکش نهایی فلزات گسترش زیادی پیدا کرده است و از سطح مات تا سطح براق، نرم تا خیلی خشن، ترکیبات ممکن از کنار هم گذاشتن این روکش ها، اضافه کردن رنگ و غیره را در بر بگیرد. روکش های بیشتری اکنون در دسترس است که شامل پوشش های فلزی و ارگانیک، الکترولیتی و فرآیند پوشش PVD( رسوب فیزیکی بخار) و عملیات نورد پوستی است.

جایگاه رقابتی فولاد ضد زنگ

آنها جایگاه رقابتی فولاد ضد زنگ را در مقایسه با سایر مواد با ارزش پوشش سقف فلزی مانند زینک، آلمینیوم، مس و حتی فولاد کربنی ارتقا داده اند.کاربرد پوشش ضد زنگ همچنین برای ارضای ملزومات سرسختانه بهداشتی و نظافتی نیز گسترش پیدا کرده است.

فرآیند جوشکاری

لوله فولادی ضد زنگ به طور سنتی توسط جوش گاز بی اثر تنگستن تولید می شدند، در حالیکه با ظهور منبع قدرت قابل اعتماد و قوی لیزر، فرآیند جوشکاری پرتو لیزری(LBW) به سرعت به سمت تولید لوله های فولادی ضد زنگ با جوش طولی وارد شد. میزان انرژی که در نقطه تمرکز پرتو لیزر بدست می آید بسیار زیاد است و قابلیت ایجاد جوش های عمقی در بخش های نازک فولاد ضد زنگ را با کمترین اعوجاج اجزاء دارد.

فولاد ضدزنگ

این فرآیند در ابتدا از تجهیزات گران قیمت بهره میگرفت و مورد استفاده آن تولیدات انبوه بود. اگرچه اکنون تجهیزات کوچکتر گسترش پیدا کرده اند، استفاده از جوش لیزر فراگیر تر شده است. علاوه بر مقاطع توخالی، مقاطع Ι شکل، زاویه ها و دیگر اشکال نیز در دسترس هستند.

لیزری فولاد

در سال های اخیر رشد فزاینده ای در استفاده از برش لیزری فولاد ضد زنگ وجود داشته است که در آن از یک پرتو متمرکز لیزری به منظور ذوب کردن ماده در یک ناحیه موضعی استفاده می شود. از یک جت گاز هم محور برای برگشت مواد مذاب از لبه برش جهت ایجاد یک لبه برش تمیز و پیوسته استفاده شده است که با حرکت پرتو لیزر یا قطعه کار زیر کنترل دستگاه CNC این امر محقق می شود.

قیمت ورق

هیج هزینه قالب سازی وجود نخواهد داشت، نمونه سازی سریع انجام می پذیرد و به سرعت دور می زند. پیشرفت در میزان دقت، مربع بودن لبه و کنترل حرارت ورودی یعنی تکنیک های دیگر ساخت اشکال مانند برش پلاسما و برش هوا-گاز در حال عوض کردن جای خود با برش لیزر هستند.

فولاد ضد زنگ

طراحی ارتقا کدها، استانداردها و مشخصات فولادهای ضد زنگ که نتیجه تحقیقات انجام شده توسط صنایع و دانشگاه ها می باشد، نقش بسیار کلیدی را در استفاده گسترده تر از فولادهای ضد زنگ در ساختمان ها ایفا کرده است.خرید فولاد نسوز

خرید ورق استیل

کارایی فولاد ضد زنگ در سازه ها با فولاد های کربنی متفاوت است چون فولاد ضد زنگ نقطه تسلیم مشخصی ندارد و خروج زود هنگام از رفتار الاستیک خطی با کرنش سختی قوی ایی را به نمایش می گذارد. همچنین تفاوت عمده ای نیز در نمودار تنش-کرنش آن با فولادهای کربنی وجود دارد.خرید فولاد نسوز

 

این بدان معناست که بر رفتار کمانشی اجزا و انحراف تیر ها تاثیر دارد. طراحان به راهنمایی جهت انتخاب گرید درست و استفاده صحیح از فولاد ضد زنگ در تماس با سایر فلزات( برای مثال کربن استیل، بتن آرمه، بنایی، چوب و آلمینویم) به منظور جلوگیری از خوردگی ناشی از تفاوت جنس مواد نیاز دارند. روش های اتصال نیز به راهنمایی های خاص خود نیاز دارد. خرید فولاد نسوز

سازه فولادی ضد زنگ

قبل از ارتقای استانداردهای طراحی سازه های با فولاد ضد زنگ، از طراحان خواسته می شود که روند طراحی خود را پیش بگیرند و به فکر فولاد ضد زنگ نباشند و از آن به عنوان ماده مطلوب دومی که دارای سابقه ثابت شده و راهنمای طراحی می باشد استفاده کنند. از آنها خواسته شد که بر اساس اصول نخستین کار کنند.خرید فولاد نسوز

استینلس استیل

قوس دروازه ورودی در سنت لوئیس، میسوری، باعث الهام تعداد زیادی از تحقیقات در حوزه کارایی سازه فولادی ضد زنگ در اوایل دهه 1960 در آمریکا شد. اولین مشخصات آمریکایی که طراحی عضوهای استینلس استیل را در نظر می گرفت در سال 1968 توسط AISI به چاپ رسید. پیرو پروژه تحقیقاتی بزرگی که در دانشگاه کورنل در سال 1947 انجام شد،خرید فولاد نسوز

سازه های فولادی ضد زنگ

این مشخصات مورد بازبینی قرار گرفت و با عنوان “خصوصیات طراحی اعضای سازه های فولادی ضد زنگ” و این هم متعاقبا در سال های 1991 و 2002 توسعه پیدا کرد و به روز شد. استرالیا، زلاند نو و آفریقای جنوبی استانداردهای تقریبا مشابهی را چاپ کرده اند که به طور عمده بر پایه استاندارد آمریکا می باشد.فولاد نسوز خرید فولاد نسوز

انواع سازه های فولادی ضد زنگ

در سال 1995 طراحی و استاندارد ساخت، ساختمان های فلزی با فولاد ضد زنگ توسط انجمن ساختمان فولادی ضد زنگ چاپ شد. این خصوصیات طراحی جوش و ساخت بخش هایی که از ورق های تقریبا نازک ساخته می شود را پوشش می دهد. یک برنامه تحقیقاتی ژاپنی اخیرا رفتار اعضای فولادی ضدزنگ سبک را مورد بررسی قرار داد و متعاقبا دستورالعمل طراحی سازه های فولادی ضد زنگ در سال 2005 به چاپ رسید.فولاد نسوز خرید فولاد نسوز

طراحی برای سازه های فولادی

در بین سال های 1989 و 1992، موسسه SCI یک پروژه تحقیقاتی را انجام داد که برای توسعه نسخه اروپایی راهنما در زمنیه انتخاب، طراحی، ساخت و نگهداری به منظور ایجاد اطمینان از ایمنی و کاربرد صحیح فولاد در ساختمان بود. پروژه شامل ایجاد یک پایگاه داده خواص، آزمایشات مواد، آزمون اعضا و اتصالات، تحلیل نتایج، پیشنهادات طراحی و مثال های کار شده بود. خرید فولاد نسوز

طراحی برای سازه های فولادی

نتیجه تحقیق راهنمایی بود که توسط Euro Inox در سال 1994 با عنوان دستورالعمل طراحی برای سازه های فولادی ضد زنگ چاپ شد. متعاقبا نسخه پیش نوس استاندارد کد اروپایی 3 بخش 1.4، قوانین طراحی سازه های فولادی ضد زنگ را ارائه میداد و در سال 1996 به چاپ رسید که عمدتا بر اساس دستورالعمل طراحی بود.خرید فولاد نسوز نسوزخرید فولاد نسوز

فولادی ضد زنگ

یک پروژه تحقیقاتی اروپایی در بین سال های 1997 و 2000 برنامه های بیشتری برای آزمون ها و تحلیل ها در رابطه با کاربرد سازه های فولادی ضد زنگ انجام داد. نتیجه تحقیق در نسخه دوم دستورالعمل طراحی گنجانده شدو در سال 2002 به چاپ رسید، با حوزه گسترده تری شامل مقاطع توخالی دایره ای و طراحی مقاوم در برابر آتش.خرید فولاد نسوز

فولاد ضد سایش

پروژه های تحقیقاتی اروپایی بیشتر در مورد رفتار اعضای مستحکم سازه که از خرید فولاد نسوز ضد زنگ به روش شکل دهی سرد ساخته شده بودند، از طریق آزمایشات بیشتر و تحلیل در سال های 2000 تا 2003 صورت پذیرفت. نتیجه در نسخه سوم دستورالعمل طراحی آمد.

انواع فولاد ضد سایش

که در سال 2006 به چاپ رسید. در همان سال، کداروپایی3، بخش1.4(EN1993-1-4) یک استاندارد کامل اروپایی را صادر کرد. محتویات آن همراستا با دستورالعمل طراحی است، به استثنای راهنمایی در مورد مقاومت در برابر آتش که دستورالعمل طراحی در آنجا دیدگاه محافظه کارانه ای ارائه نمیدهد. یک سند جداگانه نیز در مورد تفسیر دستورالعمل طراحی که اصول پیشنهادات را توضیح می دهد و نتیجه تست های مربوطه را نیز ارائه می دهد آماده شده است.خرید فولاد نسوز

لوله فولادی

در آتش، ستون ها و تیر های خرید فولاد نسوز ضد زنگ آستنیتی به طور کلی ظرفیت تحمل بار خود را برای مدت طولانی تری نسبت به اجزای سازه های فولادی کربنی حفظ می کنند. این مهم به خاطر استحکام بالاتر و ویژگی های حفظ چقرمگی در دماهای بالای 500 درجه سانتیگراد می باشد. SCI هماهنگی یک پروژه تحقیقاتی سه و نیم ساله را بر روی رفتار سازه های فولادی ضد زنگ در آتش از طریق آزمایشات و مطالعات عددی انجام داده است.خرید فولاد نسوز

انواع لوله های فولادی

پروژه شامل آزمون های صورت گرفته روی خرید فولاد نسوز ضد زنگ و ستون و تیر های بتن آرمه بود به استثناء سازه ها و سیستم های باربر که برای جلوگیری از آتش طراحی شده بوند. قطعات نازک تو خالی هم مورد مطالعه قرار گرفتند. نتیجه نهایی در سال 2008 به چاپ رسیده است.خرید فولاد نسوز

استحکام بالایی

خرید فولاد نسوز ضد زنگ یک ماده ایده آل برای سازه های مقاوم در برابر انفجار است به خاطر اینکه استحکام بالایی دارد، ویژگی های جذب انرژی خوبی دارد و قابلیت چکش خواری بالایی دارد. نرخ حساسیت به کرنش در خرید فولاد نسوز ضد زنگ از فولاد های کربنی بیشتر است، برای مثال استحکام به نسبت بیشتری در نرخ کرنش سریع در خرید فولاد نسوز ضد زنگ نسبت به فولاد های کربنی قابل تشخیص است.خرید فولاد نسوز

 

فولاد نسوز

فهرست