انواع فولاد سردکار

انواع فولاد سردکار رابیتس یک ورق شبکه ای فلزی است که به اشتباه راویز نیز گفته می شود. پیداست که فرق راویز با رابیتس تنها در تلفظ عامیانه و اشتباه است. این ورق دارای ظاهری متفاوت با ورق ساده فلزی است و دارای چشمه هایی در اندازه های متفاوت است. تولید رابیتس در انواع متنوعی صورت می گیرد. تعداد ستون های رابیتس و اندازه ی چشمه های آن در قیمت رابیتس یا به اصطلاح قیمت راویز موثر است. در این مقاله به بررسی کاربرد رابیتس و همچنین مزایای رابیتس  آن می پردازیم.

انواع فولاد سردکار

انواع فولاد سردکار

ایرانیت رابیتس با نام انگلیسی expanded metal ، به واسطه ی مزایای فراوانی که دارد دارای کاربردهای گوناگونی است. به همین دلیل در دنیا با چشمه ها و ستون های متفاوتی تولید و عرضه می گردند. از اشکال چشمه های آن می توان به اشکال دایره ای ، مربعی و لوزی اشاره کرد که بیشتر مورد استفاده رابیتس هستند. در ایران چشمه های رابیتس بیشتر در ظاهری شبیه به متوازی الاضلاع با دو زاویه حاده (تند) و دو زاویه منفرجه (باز) تولید می شود.

قیمت میلگرد

قیمت میلگردچشمه های کوچک و زیاد رابیتس به گونه ای است که اجازه ی جریان هوا، آب و نور را می دهد و همزمان یک مانع فیزیکی برای مواد بزرگ تر ایجاد می کند که این مزیت موجب استفاده در ساخت قفس نیز می شود. از دیگر مزایای رابیتس در مقایسه با ورق های فلزی عادی این است که لبه های بی حفاظ رابیتس  راویزکشش و انقباض بیشتری تحمل می کنند که منجر به استفاده از آن در کت واک و یا پوشش زهکشی می شود.

لوله مانیسمان

ایرانت راویز از توری هایی نظیر توری مرغی با وزن برابر ، بسیار مقاوم تر است، زیرا سطح بیشتری دارد. یکی دیگر از مزیت های آن، این است که راویز هیچگاه به طور کامل بریده نشده و دوباره متصل نمی گردد و این موجب می شود تا مقاومت خود را حفظ کند در نتیجه این شبکه ی فلزی دارای مقاومت و رابیتس  دوام بالایی است. راویز می تواند بیشتر از یک ورق فلزی ساده فشار تحمل کند زیرا به خوبی می تواند این فشار را در سراسر ورق پخش کند.

ورق استیل

ایرانیت سیمانی توری رابیتس ، ورق انواع فولاد سردکار مشبکی است که از انواع ورق های گالوانیزه گرم از ضخامت 0.25 تا 0.50 سانتیمتر ساخته شده که با استفاده از مفتول های گالوانیزه آرماتوربندی بصورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود که باعث جلوگیری از ترک خوردگی در سطح های موردنظر می گردد.
توری رابیتس یکی از مصالحه در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی در کنار دیگر محصولات گروه توفیقی از جمله توری پرسی و توری مش کاربرد های رابیتس  فراوانی دارد.

فولاد ضد سایش

از مصالح مهم و کاربردی در صنعت ساختمان‌سازی است که در جهت افزایش استحکام و شکل ‌پذیری مصالح ساختمانی دیگر به شمار می‌آید.درواقع این نوع از توری های فلزی که قطر کمتری نسبت به انواع دیگر دارند در شکل‌پذیری مصالح ساختمانی به چشم می‌خورند، بدین ترتیب که برای انجام طرح های رابیتس داخلی ساختمان مانند اجرای فونداسیون داخلی و نیز گچ‌کاری و یا برای ساخت نور مخفی درون ساختمان از آن‌ها استفاده می‌شود.

قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن

ورق سیمانی شاید شما هم کنجکاوید بدانید روایز یا همان انواع فولاد سردکار چیست؟ رابیتس یکی از مصالح انواع فولاد سردکار به حساب می‌آید که امروزه در صنعت ساختمان‌سازی مورد انواع فولاد سردکار زیادی قرار می‌گیرد و از طریق انجام فرآیند پرس‌کاری و کشش بر روی ورق گالوانیزه تولید می‌شود. کاربرد آن بسیار زیاد بوده و به وفور انواع مختلف آن که تعیین‌کننده قیمت انواع فولاد سردکار است، در سقف کاذب مشاهده می‌شود. فولاد گالوانیزه در شرایط مختلف، مقاومت بالایی از خود نشان رابیتس می‌دهد و همین موضوع این محصول را برای تولید مناسب می‌کند.

فولاد ضدزنگ

ورق ایرانیت سیمانی برای اینکه بهتر بدانید انواع فولاد سردکار چیست باید کاربرد این محصول را بدانید. این محصول فولادی به طور گسترده در ساخت دکوراسیون، کارهای ترمیمی و تزیینی انواع فولاد سردکار می‌شود و اغلب برای ایجاد پیوستگی در سطوح دیوار به کار برده می‌رود؛ به گونه‌ای که هر انفصال و ترک‌خوردگی‌ دیوار را می‌پوشاند. در مورد رابیتس باید بدانید که این مصالح پرکاربرد انواع متنوعی دارند و ماده سازنده آن به فولاد محدود نمی‌شود و ماده‌ای پلیمری (Polymer) نیز رابیتس می‌تواند برای ساخت این مصالح انواع فولاد سردکار شود.

قیمت ورق سیاه

رابیتس انواع فولاد سردکاربه ورق های فولادی مشبکی گفته می شود که از ورق‌های گالوانیزه ی گرم مختلفی تولید شده است. علاوه بر این، با بهره گیری از مفتول‌های گالوانیزه انواع فولاد سردکار بندی به شکل یک لایه به شبکه ی فرعی اتصال پیدا می کند. این محصول اصولا از کشش عرضی و پرس کردن ورق‌های تهیه و تولید رابیتس می‌شود و پس از گذراندن مرحله ی برش آماده ی مصرف می‌گردد.

فولاد گرمکار

انواع فولاد سردکار از رابیتس به طور معمول برای ساخت سقف‌های کاذب، گچ کاری و گچ بری ها، پوشش دادن تیرآهن و آرماتور، پوشش دادن بتن سیمانی، ترمیم و بازسازی ترک‌های ساختمانی و کارهای ترمیمی دیگر، دکوراسیون و … می‌باشد. انواع فولاد سردکار کردن از شبکه ی انواع فولاد سردکار به منظور پیوستگی کامل سطح دیوار ها و همچنین به وجود آمدن یک بستر مناسب برای نصب کردن اجزای تأسیسات برقی و همینطور مکانیکی و نهایتا انجام انواع رنگ کاری‌های سیمانی و گچی ، رابیتس گاها پیشنهاد و اجرا می‌شود. شبکه ی این محصول موجب به هم پیوستن دیوار ها شده و از هر نوع ترک ‌خوردگی و جدا شدن آن در کار جلوگیری می کند.

فولاد نسوز

ورق ایرانیت گالوانیزه تولید این محصول در ابعاد 240*60 سانتی‌ متر انجام شده و سپس عرضه می‌شود. پوشاندن این محصول مساحتی بالغ بر 44/1 متر را در بر می گیرد که با توجه به تلورانس این میزان معمولاً 4/1 متر را دربرمی گیرد و با تقسیم متراژ کار بر عدد یاد شده، تعداد این محصول مورد احتیاج را حاصل انواع فولاد سردکارمی کند.

قیمت فولاد

انواع فولاد سردکاراز کشش ورق های گالوانیزه تولید میشود و کاربردهای فراوانی از جمله پوشش آرماتورها ، زدن سقف های کاذب ، گچ بری و به طور کلی در صنعت انواع فولاد سردکار ساختمان سازی دارد.

قیمت آهن

را میتوان به 3 دسته تقسیم کرد :

سبک وزن : که از 600 گرم تا 800 گرم است.

وزن متوسط : که از 850 گرم تا 950 گرم است.

سنگین وزن : که از 1000 تا 1300 گرم است.

قیمت استیل

لازم به ذکر است که رابیتس ها در 3 نوع 9 ستون ، 11 ستون و 13 ستون تولید میشود.
خرید رابیتس براساس نیاز شما و هدفتان از رابیتس کاری انجام می گیرد. برای خرید رابیتس کارآمد که بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد و از صرف هزینه اضافی اجتناب شود باید بدانید که هر رابیتس دارای چه ویژگی هایی است؟ در واقع رابیتس چیست و چه کاربردی دارد. در این مقاله به بررسی رابیتس و  انواع آن و ویژگی های هر کدام می پردازیم و سپس با توضیح کاربرد هر نوع، شما را در انتخاب و خرید رابیتس مناسب راهنمایی می کنیم .

قیمت ورق

قیمت ورق

ورق ایرانیت شانی رابیتس از کشش ورق های گالوانیزه و فرآیند پرس کاری و برش کاری روی آن تولید می شود. ورق گالوانیزه دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی است و این خاصیت در نیز دیده می شود. این ویژگی از مزایای به حساب می آید. رابیتس ها بر حسب وزن و تعداد ستون متفاوت هستند و همین موجب تفاوت کاربرد آن ها می شود. بیشترین کاربرد آن در صنعت ساختمانی به منظور گچ کاری سقف های کاذب و برای سنگ کاری نما است.

لوله مانیسمان کاوه

با توجه به تنوع این محصول، برای خرید باید به وزن و تعداد ستون آن توجه کرد و بر اساس موقعیتی که ما می خواهیم از آن انواع فولاد سردکارکنیم وزن و تعداد ستون را تعیین کنیم .

 

لوله مانیسمان اهواز

عبارت است از :

9 ستون سبک به وزن 650 گرم

9 ستون نیمه سنگین به وزن 780 گرم

9 ستون سنگین به وزن 870 گرم

9 ستون فوق سنگین به وزن 900 گرم

11 ستون سبک به وزن 830 گرم

11 ستون نیمه سنگین به وزن 860 گرم

13 ستون سبک به وزن 860 گرم

13 ستون نیمه سنگین به وزن 930 گرم

13 ستون سنگین به وزن 1000 گرم

13 ستون فوق سنگین به وزن 1080 گرم

لوله مانیسمان رده 80

لوله سیمانی استاندارد کاربرد گالوانیزه کاربرد گالوانیزه استاندارد 60 در 230 الی 240 سانتی متر می باشد.
یک به اندازه 1 متر و 43 سانت را می پوشاند. در بازار برخی از ابعاد 60 در 2 متر و 210 سانتی متر نیز موجود
می باشد. قیمت آنها نسبت به های استاندارد نیز ارزان تر می باشد.خریداران به دلیل عدم آگاهی از نوع و
جنس استاندارد و اینکه ارزان تر است نیز خریداری می کنند و این ارزانی باعث می شود که تعداد بیشتری
خریداری شود و باعث ضرر خریدار می شود.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه  جنس مواد اولیه
مواد اولیه به دو صورت می باشد گالوانیزه و ورق کالوانیوم. بهترین نوع ورق در تولید ورق گالوانیزه می باشد.
گالوانیزه به هیچ وجه رنگ نمی شود و هیچ گونه تغییر ظاهری و کیفیتی در خود نشان نمی دهد.

مشخصات فنی لوله مانیسمان

شیروانی  ورق های گالوانیوم از ورق های گالوانیزه تقریبا 10 درصد اررزان تر است ولی به سرعت حالت
ظاهریی خود را از دست می دهد و زنگ میزند. ورق های گالوانیزه رنگ طوسی کم رنگی دارند که آنها
را می توان از طریق طاهر آن مشخص کرد. استفاده از گالوانیزه باکیفیت مقاومت و طول عمر مفید ان در
مقابل زنگزدگی نکته دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد

لوله مانیسمان سبک

ورق شیروانی متاسفانه در برخی موارد افرادی سودجو با استفاده از کمبود اطلاعات مشتریان گرامی و یا در برخی
{موارد با توجه به نداشتن توان رقابت کافی اقدام به فروش با وزن اسمی نموده و در زمان تحویل با ارسال سبکتر
از وزن مورد معامله اقدام به کم فروشی مینمایند که بایستی خریداران محترم نمونه را رویت نموده و در زمان تحویل
نیز علاوه بر شمارش تعداد نسبت به توزین در فروشگاه و یا توزین در باسکول دیجیتال و تقسیم وزن کل بر تعداد
تحویلی از صحت مشخصات کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایند.

ایرانیت کرکره

تولید شده از ورق گالوانیزه بایستی مشخصات ذیل را در جهت بهبود کیفیت کار دارا باشد:کیفیت ورق گالوانیزه استفاده
شده که رابطه مستقیمی با مقاومت در برابر زنگ زدگی داردتوازن تعدد ستون های بکار رفته با وزن

(به هر میزان که وزن استاندارد در ایران( ٠.۶*٢.۴) متر میباشد افزایش پیدا میکند بایستی تعداد ستونها و یا
به اصطلاح پلهای بکاررفته در هر ورق افزایش پیدا کند )بعنوان مثال برای سبک وزن در اوزان بین ٣۵٠ گرم الی
۵۵٠ تعداد ٩ستون و یا برای در اوزان ۵۵٠ گرم تا ۶۵٠ تعداد ١١ ستون و ۶۵٠ گرم تا ١١٠٠ گرم ١٣ستون
مناسب تر بوده و برای اوزان بالاتراز ١١٠٠گرم تا ١۵ ستون …

کاربرد فولاد زنگ نزن

فایبرگلاس  ضمنا تعداد چشمه ها ی (شبکه های ) بکار رفته در بین هر ٢ ستون نیز دارای اهمیت میباشد!
اولین ویژگی در انواع ، تعداد ستون ها یا همان پل ها می باشد. ستون ها در امتداد طول برگ های قرار گرفته اند. تعداد ستونها بستگی به نوع تولیدی دارد. در ایران انواع تولیدی شامل 9 ستون، 11 ستون و 13 ستون می باشد. تولید با تعداد ستون بیشتر نیز امکان پذیر بوده و برحسب مورد تولید می شود.

اجزای سازنده فولاد زنگ نزن چیست

ویژگی بعدی در انواع ، وزن برگه ها یا تور های می باشد. وزن برگ های بر اساس ضخامت ورق گالوانیزه مصرفی مشخص می شود. هرچه ضخامت ورق مورد استفاده بیشتر باشد، تولیدی دارای وزن بیشتری است. مشخصه دیگر در انواع ، تعداد چشمه های یا روزنه های بین ستون ها است. ها معمولا دو چشمه یا سه چشمه هستند. بدیهی است هرچه تعداد چشمه ها، در یک برگ کمتر باشد، ابعاد آن بزرگتر است.

استیل نسوز

پشم شیشه انواع براساس وزن با یک روش دیگر هم دسته بندی می شوند. البته این روش بیشتر برای اطلاعات کلی و حدودی ازاست. براین اساس را به دسته های سبک، نیمه سنگین، سنگین و فوق سنگین تقسیم بندی می کنند. به عنوان مثال در 9 ستون دامنه وزنی بین 400 تا 700 گرم سبک وزن، 700 گرم تا 800 گرم نیمه سنگین، 800 گرم تا 900 گرم سنگین، 900 گرم تا 1000 گرم فوق سنگین می باشد. در 13 ستون دامنه وزنی بین 600 گرم تا 700 گرم سبک، 700 گرم تا 900 گرم نیمه سنگین، 900 تا 1000 گرم سنگین و 1000 گرم به بالا فوق سنگین می باشد.

تفاوت فولاد و فولاد زنگ نزن

همانطور که قبلا هم اشاره شد انواع تولیدی توسط تولید کنندگان ، با توجه به ضخامت ورق گالوانیزه مصرفی، متفاوت می باشد. لذا در بازار انواع با وزن های مختلف قابل مشاهده است. نکته مهم در این رابطه این است که خرید به همراه مشخصات وزن آن باشد. از آنجایی که وزن بر روی بسته های قید نمی شود، فروشگاه اینترنتی تامس این افتخار را دارد که خریداری شده را برای مقادیر بالای خرید بدون هیچ پرداخت وجه اضافی، با وزن باسکول جهت اطمینان و کنترل وزن به خریدار ارائه نماید.

آهن زنگ نزن چیست

پلی کربنات محصولی از گروه فلزات است که برای کارهای تزئینی در صنعت ساختمان استفاده می‌شود. ورقه فولادی مشبک است که از انواع ورق‌های گالوانیزه گرم تشکیل شده و با استفاده از مفتول‌های گالوانیزه به شکل یک لایه به شبکه فرعی متصل می‌شود.
از کشش عرضی و پرس ورق‌های گالوانیزه تولید می‌شود و بعد از گذر از مرحله برش آماده استفاده می‌شود. از در سقف‌های کاذب، گچ‌کاری، گچ‌بری، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک‌های ساختمانی و … استفاده می‌شود.

میلگرد نسوز

استفاده از شبکه مناسب باعث پیوستگی عمومی دیوار می‌شود و از ترک‌خوردگی و انفصال در کار جلوگیری می‌کند.
سقف کاذب یکی از انواع قدیمی سقف کاذب هست. این نوع از سقف کاذب رو میشه در طرح‌های متنوعی اجرا کرد اما ریزه‌کاری های اجرایی زیادی هم داره.

فولاد spk

در این مقاله می‌‌خواهیم بهتون کمک کنیم تا با جنبه های مختلف سقف کاذب مثل اجزای اصلی اون، نکات و اشتباهات اجرایی در سقف ، مدت زمان اجرا و حدود قیمت سقف کاذب آشنا بشین تا بتونین انتخابی کاملاً آگاهانه داشته باشین و به عنوان یک مشتریِ حرفه‌ای بهترین کیفیت رو از مجری سقف انتظار داشته باشین.
به معنی هر نوع مواد نگهدارنده برای پشت گچ، از جمله شبکه‌های گسترده شده مش و یا آهن مشبک که با فیکسچر تثبیت شده است.

قیمت فولاد گرمکار

به عنوان ماتریس، نگهدارنده گچ و یا سیمان و محصولات مختلفی با نام گچ پیش‌ساخته و سقف‌های کاذب را معرفی کرده است.این توری با تکنیک ایجاد پانچ‌های متوالی و متقارن با شکل هندسی یکسان در سطح ورق گالوانیزه ایجاد شده و با کشش عرضی تبدیل به شبکه‌ی توری () می‌شود.

جدول فولادهای گرمکار

ابعاد ورق تولید شده بطور استاندارد ۱/۴۴ در ۰/۶ سانتیمتر مربع و مساحت ۱/۴۴ سانتیمتر مربع می‌باشد.
آهن نبشی یا توفال فلزی (Metal Lath) یک تور مشبک و فلزی است که به‌صورت گسترده برای گچ‌کاری در داخل ساختمان یا گچ‌بری دیوارهای بیرونی به عنوان یک پایه انواع فولاد سردکار می‌شوند.

سخت کاری فولاد گرمکار

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آهن تخفیف، در این متن که توسط وب‌سایت آهن تخفیف تهیه‌شده است قصد داریم در مورد انواع رابیس ‌ها و ویژگی‌های آن‌ها صحبت کنیم.توفال‌ها (Lath) در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پایه‌ها که بیشتر با نام یا «راویز» شناخته می‌شوند، در حقیقت پایه‌ای برای گچ کاری هستند.

ورق آهن نسوز

کاربردهای بسیاری دارد و همان‌طور که در تصویر نیز نشان داده شده است، از آن‌ها می‌توان برای تقویت سقف‌ها و دیوارهای بتنی در حال ریزش نیز انواع فولاد سردکار کرد. هر چند، به تنهایی قادر به فراهم کردن مقاومت کافی برای نگه داشتن دیوار نیست و باید از متریالی اضافی برای تقویت آن انواع فولاد سردکار کرد.

انواع فولاد زنگ نزن

بسته به سن بنا، از ترکیبات مختلفی می‌توان برایکاری بخش‌های مختلف انواع فولاد سردکار کرد که البته این کار نیز باید با نهایت دقت انجام شود زیرا ترک روی سقف یا دیوار می‌تواند به بخش‌های اصلی توفال های فلزی نزدیک شود؛ خصوصا اگر توفال‌ها به‌صورت ایمن در جای خود نصب نشده باشند.

فولاد نسوز 4841

در کتاب «مهارت‌های گچ‌کاری» که توسط «فان دن برندن» و «توماس هارتسل» نوشته شده، توفال های فلزی برای سیستم‌های گچ‌کاری به چهار گروه با مشخصه‌های متفاوت و برای کاربردهای مختلف تقسیم شده‌اند.همچنین برای پوشاندن تیر آهن ها و بتن های سیمانی و ایجاد پوشش برای تاسیسات نیز مورد انواع فولاد سردکار قرار می گیرد. برای پوشاندن ترک های دیوار ها و در دکوراسیون نیز رابیتس گزینه مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست